Walce: wójt i radni obniżyli swoje pensje, żeby kupić środki ochrony dla przychodni i wspomóc przedsiębiorców

Wójt i radni gminy Walce obniżyli sobie wynagrodzenie. Przez trzy miesiące będą zarabiać mniej, żeby mieć pieniądze na załatanie dziury w budżecie gminy, która powstaje z powodu umarzania podatków dla przedsiębiorców. W ten sposób zaoszczędzą prawie 20 tysięcy złotych, co dla małej, wiejskiej gminy, jest sporą kwotą.

– Sytuacja spowodowana epidemią odbija się także na finansach naszego samorządu – mówi wójt Marek Śmiech. – Wpływy do budżetu się zmniejszają, przedsiębiorcy wnioskują o umorzenie podatków. Nam przychodzi kłaść większe wydatki na zakupy środków ochrony indywidualnej, dlatego też zwróciłem się z prośbą o obniżenie mojego wynagrodzenie zasadniczego i pochodnych o 20%, co też zostało uchwalone.

Radni zdecydowali się wzorem wójta o obniżce swoich diet – przez trzy miesiące będą otrzymywać połowę dotychczasowej kwoty.

Oszczędności pozwolą na częściowe sfinansowanie programu gminnej tarczy kryzysowej, czyli m.in. umorzenia podatków dla przedsiębiorców, oraz zakup środków ochrony osobistej dla gminnej przychodni.

źródło: http://radio.opole.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top