W Wysokiem stanął maszt z biało-czerwoną flagą [ V I D E O ]

Gmina Zamość wzięła udział w rządowym projekcie „Pod biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Projekt ten zakładał sfinansowanie z budżetu państwa zakupu masztu i flagi w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączyli do projektu.

To wyjątkowy sposób eksponowania narodowych barw. Przy Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem stanął maszt z biało-czerwoną flagą. Stało się tak dzięki zaangażowaniu mieszkańców Gminy Zamość w rządowym projekcie „Pod biało-czerwoną”.

W ramach projektu gminy w całej Polsce mogły składać wnioski o zakup i montaż masztu z biało-czerwoną flagą. Warunkiem było uzyskanie odpowiedniej ilości głosów mieszkańców. Inicjatorem i koordynatorem projektu był Ryszard Puchacz oraz Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński. Premier Mateusz Morawiecki podziękował koordynatorom projektu za wyjątkowe zaangażowanie, wytężoną aktywność na rzecz zachęcania społeczności małych ojczyzn do wzięcia udziału w konkursowym głosowaniu. Można było głosować na wybrana lokalizację. Mieszkańcy Gminy Zamość byli najlepsi w powiecie, bo uzbierali aż ponad 1000 głosów.

Dzięki zebraniu odpowiedniej liczby internetowych głosów Gmina Zamość jest jednym z samorządów, w których pojawiły się ufundowane przez rząd maszty z biało-czerwonymi flagami.

Zobacz jak powiewa biało czerwona:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top