Udział uczniów w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów na UMCS w Lublinie

W dniu 13 stycznia 2024 roku, dwóch utalentowanych uczniów Szkoły Podstawowej w Borowinie Sitanieckiej, Paweł Dźwierzyński z klasy VIII oraz Adrian Pabich z klasy VII, stanęło do trudnych zmagań podczas II etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
To niezwykłe wydarzenie zgromadziło młode umysły matematyczne z różnych części kraju, a nasi reprezentanci nie zawiedli, pokazując nie tylko ogromne zaangażowanie, ale również nieprzeciętne umiejętności matematyczne. Zmagali się oni z pięcioma zadaniami na poziomie dowodów matematycznych, wymagających abstrakcyjnego myślenia i logicznego podejścia, zadaniami, które codziennie stawiane są przed studentami na Wydziale Matematyki.
Przez ponad trzy godziny Paweł i Adrian udowadniali, że matematyka to nie tylko szereg liczb i wzorów, ale również fascynująca gra umysłów.
Opiekunem naszych utalentowanych matematyków był życzliwy duch tej rywalizacji, pani Aleksandra Soboń, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej w Borowinie Sitanieckiej.
Po zakończonych zmaganiach matematycznych przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Nasi młodzi bohaterowie mieli okazję odkryć uroki Lublina, spacerując po malowniczych uliczkach miasta. Wieczorem natomiast czekała ich przyjemność degustacji gorącej czekolady, co stanowiło doskonałe zakończenie intensywnego dnia pełnego wyzwań.
Życzymy Pawłowi i Adrianowi dalszych sukcesów oraz niegasnącej pasji do odkrywania tajników matematyki. Mamy nadzieję, że ich przykład zainspiruje innych uczniów do poszukiwania wiedzy i rozwijania swoich umiejętności.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne wyzwania, jakie przyniesie przyszłość!

Zespół redakcyjny SP w Borowinie Sitanieckiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top