Strażacy z OSP Suchowola w Gminie Adamów oraz OSP w Gorajcu Stara Wieś Gmina Radecznica dostali promesy na nowe samochody

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość  wręczenia promes na dofinansowanie zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu województwa lubelskiego. Środki finansowe zostały przyznane na potrzeby zwalczania zagrożeń dla środowiska. Promesy wręczyli wicemarszałek Sejmu RP Beata oraz wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Łącznie, dla 32 jednostek z województwa lubelskiego, przekazanych zostało 17,3 mln zł. – Rząd Prawa i Sprawiedliwości zdecydowanie zwiększył finansowanie inwestycji w ochotnicze straże pożarne. Zwiększyło się ono ponad dwukrotnie na przestrzeni zaledwie trzech lat, od poziomu 6,9 mln zł  w 2015 roku do poziomu ponad 17 mln w ubiegłym roku – mówił wojewoda Przemysław Czarnek podczas wręczania promes.

Obejrzyj wideo

– Środki, które możecie państwo otrzymać dzisiaj i rozpocząć proces inwestycyjny, czyli zakup tych pojazdów, to jest efekt dostrzegania ogromnej roli ochotniczych straży pożarnych– powiedział wojewoda. – Zresztą to nie jest tylko rola w zakresie bezpieczeństwa – zaznaczył.

– Działalność ochotniczych straży pożarnych w małych miejscowościach to również ogromna praca edukacyjna na polu patriotycznym. Bez tych jednostek w wielu miejscowościach życie kulturalne byłoby uboższe– stwierdził. – Gratuluję państwu tej działalności i dziękuję jako osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo.

Lista jednostek, które otrzymały promesy:

źródło: lublin.uw.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top