Standardy samorządowe. Bezpłatna komunikacja MZK dla Mieszkańców Gminy Sitno

Mieszkańcy Gminy Zamość zwracają się z prośbami do wójta Ryszarda Gliwińskiego o przywrócenie kursowania autobusów MZK m.in. do Borowiny Sitanieckiej.

W odpowiedzi wójt Ryszard Gliwiński pisze na stronie UG Zamość, ”że aby realizować zbiorowe potrzeby Mieszkańców potrzebne są na to pieniądze”.

Takiego problemu z realizacją potrzeb Mieszkańców nie ma wójt Krzysztof Seń sąsiedniej gminy Sitno, który w trakcie XX sesji Rady Gminy Sitno w dniu 15 maja 2020 roku zwrócił się do radnych o opinię i zgodę na przeznaczenie środków finansowych w zakresie bezpłatnego transportu publicznego dla Mieszkańców Gminy Sitno. Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na przeznaczenie środków finansowych z budżetu gminy.

W dniu 20 czerwca 2020 roku wójt Krzysztof Seń podpisał aneks z Prezydentem Mista Zamość Andrzejem Wnukiem w zakresie funkcjonowania komunikacji MZK na terenie gminy Sitno.

Aneks przewiduje, że komunikacja na linii nr 40,44,47,49 od 1 lipca br. dla mieszkańców Gminy Sitno będzie bezpłatna. Całkowite koszty funkcjonowania pokryje Gmina. Porozumienie zostało zawarte na trzy lata i opiewa na kwotę 576 tyś. zł rocznie. Jedynym warunkiem korzystania z bezpłatnego przejazdu na ww. linii jest posiadanie Gminnej Karty Mieszkańca.

Należy również dodać, że jest to już kolejny etap bezpłatnej komunikacji dla mieszkańców Gminy Sitno.

Gmina Sitno jest pierwszą gminą w województwie lubelskim z bezpłatną komunikacją publiczną dla lokalnej społeczności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top