Składamy wniosek o umieszczenie informacji o wokolzamoscia.pl na stronie Gminy Zamość i w Biuletynie Samorządu Gminy Zamość

 Przedstawiamy treść wniosku, jaki został złożony w Urzędzie Gminy Zamość. W naszym piśmie, powołując się na politykę równych szans, wnioskujemy o umieszczenie informacji o serwisie wokolzamoscia.pl na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Gminy Zamość i w Biuletynie Samorządu Gminy Zamość. Wniosek jest skierowany do Wójta Gminy Zamość, który jest jednocześnie Redaktorem Naczelnym miesięcznika Biuletyn Samorządu Gminy Zamość.

Do: Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński

WNIOSEK

Działając na postawie art. 241 Kodeksu postępowania administracyjnego, jako redaktor naczelna dziennika Wokół Zamościa [http://wokolzamoscia.pl/] zwracam się z prośbą o utworzenie na oficjalnej stronie internetowej Gminy Zamość linku do serwisu wokolzamoscia.pl, który byłby równie widoczny, jak promowany link do Biuletynu Samorządu Gminy Zamość, Zamość TV oraz Katolickiego Radia Zamość.

Oficjalna strona internetowa Gminy Zamość jest dobrem wspólnym i ma służyć na zasadach równego dostępu wszystkim funkcjonującym w gminie zainteresowanym podmiotom. Skoro na gminnej stronie internetowej znajduje się odniesienie do Biuletynu Samorządu Gminy Zamość, Zamość TV oraz Katolickiego Radia Zamość, co jest całkiem słuszne, to aby zapewnić uczciwą konkurencję na lokalnym rynku prasy należy również zamieścić odniesienia do innych lokalnych mediów.

Serwis internetowy wokolzamoscia.pl jest sądownie zarejestrowanym, legalnie działającym źródłem informacji, które stanowią doskonałe uzupełnienie dla informacji zawartych w Biuletynie Samorządu Gminy Zamość, Zamość TV oraz w Katolickim Radiu Zamość, która nie zajmuje się tematyką, poruszaną w naszym medium.

Dodatkowym, ale jakże ważnym, argumentem, przemawiającym za umieszczeniem linku do serwisu wokolzamościa.pl na gminnej stronie internetowej, jest fakt, że jako pierwszy w historii Gminy Zamość organ prasowy, realizujemy całościowe nagrania video z sesji Rady Gminy Zamość, co daje przeciętnemu mieszkańcowi gminy unikalną możliwość śledzenia obrad.

Jako medium w 100% finansowane ze środków prywatnych i to medium nie nastawione na zysk, ale na rozwój życia obywatelskiego i świadomości patriotycznej, jesteśmy doskonałym

przykładem oddolnej i bezinteresownej aktywności mieszkańców, do której wspierania są ustawowo zobowiązane Władze Gminy.

Nasza prośba zgodna jest z obowiązującym prawem oraz obecnymi trendami legislacyjnymi, zmierzającymi do zapewnienia równych szans wszelkim środowiskom i do eliminowania wszelkich przejawów urzędowej dyskryminacji kogokolwiek ze względu na poglądy polityczne czy przekonania.

Wnioskujemy również aby podobna informacja o serwisie wokolzamoscia.pl została zamieszczona w Biuletynie Samorządu Gminy Zamość.

Wnosimy jednocześnie o upublicznienie wniosku wraz z udzieloną odpowiedzą na stronie Urzędu Gminy Zamość w BIP.

Ufamy, że nasz wniosek spotka się z życzliwym przyjęciem ze strony Władz Gminy Zamość.

W oczekiwaniu na odpowiedź.

Redaktor Naczelna

 

 

 

Komentarze do: “Składamy wniosek o umieszczenie informacji o wokolzamoscia.pl na stronie Gminy Zamość i w Biuletynie Samorządu Gminy Zamość

 1. Mieszkaniec

  Bardzo słuszny wniosek a komentarz typu – ”pan już przekracza granice śmieszności” jest żenujący podobnie jak osoba go pisząca. Wójt zapewne ma poważny problem w sprawie tego wniosku. Zarówno rozpatrując go pozytywnie jak i negatywnie naraża się określonym grupom społecznym. Niezadowoleni z pozytywnego rozpatrzenia będą gminni aktywiści – sołtysi i radni ale również OSP i KGW. Bardzo twardy orzech do zgryzienia ma Wójt.

  Reply
 2. Zawisza

  Teraz tak naprawdę się okaże czy samorząd jest gminny czy partyjny… Gmina Zamość jest wspólnotą wszystkich mieszkańców w niej mieszkających a nie tylko wybranych ziomali z KGW,OSP i PSL. Brawo dla wnioskodawcy!!!

  Reply
 3. Zawisza

  P.S. Prawda jest taka,że w chwili obecnej samorząd jest partyjny a nie gminny. Zobaczcie do jakiej partii należy wójt, wice wójt, osoby zasiadające w zarządzie powiatu,niektorzy prezesi OSP i wyciągnijcie wspólny mianownik… Cóż za zbieg okoliczności. I oni krzyczą w obronie wolności i demokracji. Hipokryzja!!!

  Reply
 4. Reginis

  Wniosek jest godny poparcia. Każde medium dbające o transparentność działań władz wszelkich w tym i samorządowych jest pożądane. Ciekawe jak wybrnie z tego Wójt, który tyle razy na zebraniach coś tam bajał o angazowaniu sięobywateli w życie lokalnej społeczności. No to teraz przyszedł czas na hasło: SPRAWDZAMY.

  A tak z innej beczki, dobrze by było stworzyć forum dyskusyjne z moderacją i zasadami (regulaminem) do wymiany myśli i komentarzy ludzi na bieżące tematy. Wiem, to trudne i wymaga czasu, ale jednocześnie daje szansę na poznanie rzeczywistych nastrojów i opinii ludzi. Warto to przemyśleć. Pozdrawiam.
  Reginis

  Reply
 5. Wiewióra

  Ja wasz serwis odkryłam dzięki „Samorządowym refleksjom” wójta w grudniowym Biuletynie. Chyba niechcący zrobił reklamę…
  Życzę by wniosek został rozpatrzony z wynikiem pozytywnym

  Reply
 6. Reginis

  I co z tym wnioskiem? Może Redakcja opublikuje odpowiedź Wójta? Może też opublikuje przynajmniej część informacji pozyskanych w ramach zgłoszonych wniosków na sesjach RG o udostępnienie informacji publicznej, bo nie wiadomo co z tego wynikło, a parę wniosków było interesujących? Wydaje się, że upublicznienie tak pozyskanych informacji nie narusza prawa, a załatwia powszechność dostepu do informacji o działaniach władz dla lokalnej społeczności. Co więcej, będzie więcej uczestników/czytelników tego portalu, gdy się dowiedzą, że takie informacje można tu znaleźć… Chyba warto to przemuyśleć i wdrożyć do praktyki?

  Reply
  • redakcja Post author

   Szanowny Panie Redakcja opublikuje odpowiedź wójta w swoim czasie. Choć wnioskowaliśmy do wójta o opublikowanie odpowiedzi wraz z naszym wnioskiem na stronie UG Zamość. Niestety te standardy jeszcze nie dotarły do Gminy Zamość. Co do wniosków dotyczących informacji publicznej nie są składane przez Redakcję czy w imieniu Redakcji.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top