Radny Rafał Kowalik z Szczebrzeszyna wnioskuje o otwarcie miejskiego targowiska

Radny Kowalik Rafał z Rady Miasta Szczebrzeszyn aktywnie pracuje w trudnym okresie jakim jest  rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. W dniu 31 marca 2020 roku radny Kowalik Rafał zwrócił się do Burmistrza Miasta Szczebrzeszym z wnioskiem o podjecie działań w celu otwarcia miejskiego targowiska. Radny swój wniosek uzasdania trudną sytuacją w rolnictwie w zwiazku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Zamknięcie targowiska według radnego może doprowadzić do upadku gospodarstw rolnych i utraty majatku. Nieuzasadnione zamknięcie dla polskich rolników targowiska przy jednoczesnym umożliwieniu handlu sklepom wielkopowierzchniowym jest w ocenie radnego działaniem niesprawiedliwym.

Radny Kowalik Rafał wnioskuje o podjęcie przez burmistrza jak najszybszych działań w tym kierunku w terminie do najbliższego piątku.

W trosce o umożliwienie konsumentom dostępu do dobrej, polskiej żywności, zachowanie bytu rolników i sprzedawców apelował  kilka dni temu do samorządów o niezamykanie targowisk i bazarów minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Targowiska i bazary to miejsca pracy wielu osób i ich rodzin. To miejsca, na które docierają produkty od rolników, którzy mają ograniczony dziś zbyt z powodu zamknięcia barów, restauracji czy stołówek – zwraca uwagę minister. – Żywności mamy pod dostatkiem. Dajmy szansę nam wszystkim: produkującym, sprzedającym i konsumentom. Przestrzegajmy jednak podstawowych zasad, które znajdują się na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego – podkreśla też w komunikacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top