Radni z Jawora przeznaczają diety na zakup respiratora

Radni Rady Miejskiej w Jaworze – Dorota Domińska-Werbel, Krzysztof Kowalczyk, Grzegorz Olszewski, Jacek Wieczorek, Anna Kozak oraz Leszek Dublański zdecydowali o przekazaniu swoich diet na walkę z koronawirusem. Do akcji planują zachęcić pozostały radnych miejskich, gminnych i powiatowych z powiatu jaworskiego, aby w ten sposób sfinansować m.in. zakup respiratora dla jednego ze szpitali.

Jak policzyli inicjatorzy akcji należący do Jaworskiego Obywatelskiego Ruchu Samorządowego, w samym powiecie jest około 100 radnych. Jeśli każdy z nich, włączyłby się w akcję i oddał dietę z jednego miesiąca, uzbiera się kwota potrzebna na co najmniej zakup jednego respiratora.

Szczyt zachorowań jest jeszcze przed nami. Postanowiliśmy zakupić respirator dla szpitala powiatowego Bolesławcu, który będzie służył nie tylko teraz, podczas kryzysu, ale na pewno przyda się mieszkańcom całego powiatu również później – przekonuje radny Jacek Wieczorek.

W samym powiecie Jaworskim nie ma szpitala z oddziałem zakaźnym. Dlatego chorzy z tego powiatu, u których zdiagnozowane zostanie zakażenie koronawirusem, zostaną skierowani do Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

– Wybór szpitala nie jest przypadkowy. To właśnie tam będą trafiali mieszkańcy powiatu jaworskiego, w przypadku zarażenia koronawirusem. Mamy jednak także propozycję wsparcia Jaworskiego Centrum Medycznego, gdzie już potrzebne fartuchy, maseczki. Radni, biorący udział w akcji, sami mogą zdecydować, którą placówkę wesprzeć – tłumaczy radny Krzysztof Kowalczyk.

źródło: www.portalsamorzadowy.pl

foto – jawor24h.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top