Policjanci zapraszają Mieszkańców Gminy Miączyn na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa

Policjanci z Zamościa i Miączyna organizują otwartą debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa. Celem spotkania będzie poznanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców gminy Miączyn w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Debata odbędzie się w najbliższy czwartek 21 marca w Sali Kolumnowej, Miączyn 146. Serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz wszystkie zainteresowane osoby.

Oparte na budowaniu atmosfery zaufania i zrozumienia z mieszkańcami debaty społeczne są jedną z metod wspólnego rozwiązywania istniejących problemów w zakresie bezpieczeństwa. Celem tych spotkań jest głównie zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W najbliższy czwartek 21 marca 2024 roku odbędzie się debata społeczna dedykowana dla mieszkańców gminy Miączyn. Debata rozpocznie się o godzinie 10:00, pod adresem: Sala Kolumnowa, Miączyn 146.

W debacie wezmą udział miejscowi policjanci oraz funkcjonariusze z zamojskiej komendy. Swoją obecnością zaszczycą nas również samorządowcy, władze i pracownicy urzędu gminy Miączyn, radni oraz sołtysi, jak również przedstawiciele palcówek oświatowych oraz przedstawiciele służb, którzy na co dzień współpracują z policjantami zapewniając bezpieczeństwo mieszkańcom.

Główne tematy debaty to:

  • bezpieczeństwo i porządek publiczny na terenie gminy Miączyn,
  • bezpieczeństwo w ruchu drogowym,
  • zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”,
  • oszustwa – metody działania przestępców i sposoby unikania zagrożeń.

Każdy z uczestników będzie mógł także podzielić się swoimi uwagami, czy wskazówkami mającymi na celu poprawę lokalnego bezpieczeństwa.

Licząc na wysoką frekwencję i dyskusję o bezpieczeństwie serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w debacie.

źródło: KMP Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top