Lubelscy Terytorialsi wyruszyli na poligon

Ponad 600 żołnierzy OT z Lubelszczyzny rozpoczęło w sobotę, 27 lipca 2019 r. pierwszą turę szkolenia zintegrowanego na poligonie w Nowej Dębie. W sumie do 13 września w trzech turach szkolenie przejdzie ponad 1500 żołnierzy z lubelskiej brygady OT.

Na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Nowej Dębie na Podkarpaciu rozpoczęło się szkolenie zintegrowane żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jako pierwsi, w terminie 27.07-09.08., będą szkolić się Terytorialsi z 21 batalionu lekkiej piechoty z Lublina oraz 23 batalionu lekkiej piechoty z Białej Podlaskiej. W drugiej turze pojadą żołnierze OT z Zamościa, a w trzeciej z Dęblina i Chełma.

Żołnierze OT będą doskonalić swoje umiejętności indywidualne oraz ćwiczyć współdziałanie w  sekcjach. Poligon to przede wszystkim okazja, aby zdobyć nowe umiejętności i przećwiczyć to, na co nie pozwalają warunki garnizonowe. W programie szkolenia są, m.in. zajęcia z taktyki, strzelectwa, łączności, pomocy przedmedycznej. Umiejętności będą szlifować żołnierze we wszystkich specjalnościach jakie występują w lubelskiej brygadzie. Będą ćwiczenia z obsługi moździerzy, rzutu granatem oraz szkolenia dowódcze dla kadry różnego szczebla.

Szkolenie zintegrowane, organizowane na poligonach, to podsumowanie całego cyklu szkoleń w ramach pierwszego etapu szkolenia indywidualnego żołnierzy OT. Dwutygodniowy poligon to czas bardzo intensywnej nauki. Każdy dzień wypełniają zajęcia, trwajace po 12 godzin. Żołnierze zobligowani są do odbycia takiego szkolenia raz w roku.

Letnia edycja szkolenia zintegrowanego na poligonie w Nowej Dębie potrwa do 13 września br. W trzech, dwutygodniowych turach, szkolenie przejdzie w sumie ponad 1500 żołnierzy 2 LBOT.

***

Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. WOT opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach, którzy z uwagi na terytorialny charakter formacji, w tym pełnienie służby w obszarze swojego zamieszkania, sami siebie nazywają Terytorialsami.

Formacja stawia na nowoczesność, podczas szkoleń stosowane są innowacyjne metody i narzędzia. Nowatorskim podejściem jest wykorzystanie potencjału byłych żołnierzy Wojsk Specjalnych oraz funkcjonariuszy jednostek antyterrorystycznych w ramach Mobilnych Zespołów Szkoleniowych, które szkolą instruktorów w WOT.

kpt. Damian STANULA

OFICER PRASOWY

2. LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top