Kto dzieli elektorat w Gminie Zamość?

Problemy mieszkańców w Gminie Zamość stają się jawne. Mieszkańcy pytają a Wójt odpowiada i publikuje na stronie Urzędu Gminy Zamość w kategorii ” Pytania do Wójta”. Jest to stały element kontaktu między mieszkańcami a organem wykonawczym czyli Wójtem. W ostatnich czasie mieszkańcy zapytali wójta miedzy innymi o wynajem świetlicy wiejskiej w Siedliskach. Publikujemy pytanie mieszkańca i odpowiedź wójta.

Moje pytanie Panie Wójcie dotyczy wynajmu sali koła gospodyń wiejskich w Siedliskach gdyż od jakiegoś czasu grupa młodzieży tejże wsi nagminne urządza tu libacje alkoholowe, pytam czy każdy może tu przyjść w takich celach czy tylko elektorat Pana i nowej pani sołtys, mam tylko nadzieję że z moich podatków nie jest opłacany prąd na tego typu imprezy. Z poważaniem Mieszkaniec. PS. Bardzo proszę o zajęcie się tym tematem z Panią sołtys która notabene udostępnia klucze tym młodzieńcom……

Witam i dziękuję za kontakt e-mail.

Świetlice wiejskie są przekazane w zarządzanie lokalnej społeczności którą reprezentuje wybrany przez Mieszkańców Sołtys. Nie po to angażujemy w ich remonty i zakupy do nich gminne pieniądze aby były one zamknięte na przysłowiową kłódkę. Oczywistym jest, że mają one służyć realizacji innych celów niż to opisane w e-mailu. Jak to osiągnąć? Jak udostępniać np. Młodzieży publiczny obiekt i pilnować Ich co tam robią?. Kto ma Ich pilnować? Z Pana (Pani) wypowiedzi wynika że Wójt i Sołtys. Tak mamy zmieniać Polskę? Mamy dzielić Mieszkańców na elektorat Wójta i Sołtysa oraz Innych? A może trzeba zacząć wymagać coś od Siebie? Może trzeba coś samemu wnieść w życie społeczności miejsca zamieszkania? Może trzeba pójść i porozmawiać z Panią Sołtys? Może trzeba porozmawiać z Sąsiadami – przecież w świetlicy w Siedliskach zbierają się Dzieci Mieszkańców Siedlisk. Byłem na ostatnich dwóch zebraniach wiejskich w Siedliskach. Widziałem ich atmosferę, widziałem podziały. Nie są one skutkiem wydarzeń tylko z ostatnich miesięcy. Widziałem zachowanie Mieszkańców uczestniczących w styczniowym zebraniu – wyborze Sołtysa i Rady Sołeckiej. My – nieco starsi mamy uwagi do Młodzieży, a może powinniśmy zacząć od siebie. Szanuję Mieszkańców Siedlisk. Wierzę, że potrafią się zmobilizować wokół sołeckich spraw i będą sami rozwiązywać miejscowe problemy. W opisanej sytuacji Wójt może tylko zamknąć świetlicy i zabrać klucze do Urzędu. Nie o to jednak chyba w tym chodzi.

Pozdrawiam i zachęcam do dalszej korespondencji. Teraz już będę szybciej odpisywał. 16.03.2019r. Ryszard Gliwiński

źródło: gminazamosc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top