Kierujący Audi wjechał pod pociąg

25-latek kierując Audi na jednym z przejazdów kolejowych w gminie Sitno doprowadził do zderzenia z pociągiem towarowym. Kierującemu samochodem oraz maszyniście na szczęście nic się nie stało. Obaj uczestnicy kolizji byli trzeźwi. W trudnych zimowych warunkach zachowajmy ostrożność na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godzinie 19.00 na przejeździe kolejowym między miejscowościami Sitno i Jarosławiec. Powiadomieni policjanci ze Skierbieszowa na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący Audi poruszał się od strony Sitna w kierunku Jarosławca. Na przejeździe kolejowym nie zastosował się do znaku STOP i wjechał na przejazd, gdzie zderzył się z pociągiem.

25-letni kierowca Audi nie potrzebował pomocy medycznej, z kolizji wyszedł bez obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Zamość, który kierował autem był trzeźwy.

Maszynistą składu towarowego był 46-latek z Chełma, jemu również nic się nie stało, był trzeźwy.

Kierujący Audi za niezachowanie należytej ostrożności oraz doprowadzenie do kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Przejazd, gdzie doszło do wypadku oznakowany jest krzyżem świętego Andrzeja oraz znakiem B-20, który oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez wcześniejszego zatrzymania się.

Apelujemy o rozsądek za kierownicą. W trudnych zimowych warunkach każdy kierowca powinien dostosować prędkość i styl jazdy do sytuacji na drodze. Zbliżając się do skrzyżowań pamiętajmy, że na śliskiej, pokrytej śniegiem lub błotem pośniegowym nawierzchni wydłuża się droga hamowania. Zwolnijmy wiec i dostosujmy prędkość do zimowych warunków.

źródło: KMP Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top