W piątek, 29 maja 2026 roku, Komisja Konkursowa powołana przez Wójta Gminy Zamość jednogłośnie wybrała kandydata na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Płoskiem. Stanowisko to w kolejnej kadencji obejmie dotychczasowa dyrektor placówki, pani Jolanta Adamczuk.
Podczas postępowania konkursowego kandydatka przedstawiła szczegółową i szeroką koncepcję funkcjonowania oraz rozwoju szkoły. Prezentacja zyskała pełne uznanie w oczach wszystkich oceniających, co zaowocowało jednogłośną pozytywną oceną komisji.
W procesie decyzyjnym uczestniczyło szerokie grono ekspertów, pedagogów, rodziców oraz związkowców.
Pełny skład Komisji Konkursowej :
- Konrad Dziuba – przewodniczący (przedstawiciel organu prowadzącego szkołę)
- Elżbieta Sobulska – członek (przedstawiciel organu prowadzącego szkołę)
- Dorota Kurzyńska – członek (przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny)
- Marta Pawelec – członek (przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny)
- Jolanta Maciąg – członek (przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny)
- Renata Kowarz – członek (przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny)
- Joanna Zwolan-Pupiec – członek (przedstawiciel organu prowadzącego szkołę)
- Bernadeta Szpuga – członek (przedstawiciel organu prowadzącego szkołę)
- Artur Zawiślak – członek (przedstawiciel organizacji związkowej Związku Nauczycielstwa Polskiego)
- Katarzyna Ważna – członek (przedstawiciel organizacji związkowej Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Zamościu)
- Renata Banach – członek (przedstawiciel organizacji związkowej Forum Związków Zawodowych Zarząd Wojewódzki Województwo Lubelskie)
- Anna Cichosz – członek (przedstawiciel Rady Pedagogicznej)
- Leszek Stankiewicz – członek (przedstawiciel Rady Pedagogicznej)
- Agnieszka Momot – członek (przedstawiciel Rady Rodziców)
- Anna Budzyńska – członek (przedstawiciel Rady Rodziców)
źródło: UG Zamość




