Gmina Rzeczenica kupiła śmieciarkę i sama będzie wywozić odpady

Ma to być sposób na niższą opłatę dla mieszkańców.

Dwanaście złotych od osoby miesięcznie – w gminie Rzeczenica obowiązuje najniższa w powiecie stawka tzw. podatku śmieciowego. Jak na razie nie zostanie ona podniesiona i w rzeczenickim urzędzie liczą na to, że jeśli do podwyżki dojdzie, to nie tak drastycznej jak w innych samorządach.

Pomóc ma w tym zakup własnej śmieciarki. Gminna spółka Zakład Gospodarki Komunalnej właśnie rozstrzygnęła przetarg na leasing takiego auta. Pojazd będzie kosztował ponad 228 tys. zł netto, a spłacany będzie przez pięć lat. Od początku nowego roku to ZGK będzie odbierać odpady od mieszkańców i zawozić je do ZZO w Nowym Dworze koło Chojnic.

„Jesteśmy w stanie ograniczyć koszty choćby jednego czynnika, wpływającego na utrzymanie systemu gospodarki odpadami. Sama podwyżka opłat dla mieszkańców – tak jak w innych samorządach – jest jednak nieunikniona” – mówi Weekend FM wójt gminy Rzeczenica Marcin Szulc.

Jak zaznacza wójt Marcin Szulc, po pierwszym kwartale funkcjonowania systemu w oparciu o własną śmieciarkę urzędnicy jeszcze raz przeliczą koszty. Wówczas zapadnie decyzja czy i jak duża podwyżka opłat dla mieszkańców zostanie wprowadzona.

źródło: weekendfm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top