Szarowola w Gminie Tomaszów Lubelski będzie mieć świetlicę na miarę XXI wieku

Z inicjatywy pani Marzeny Czubaj-Gancarz Wójta Gminy Tomaszów Lubelski, został złożony do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wniosek o dofinansowanie budowy Świetlicy w Szarowoli. Wniosek jest w trakcie oceny. Koszt przedsięwzięcia to kwota ponad 1 milion złotych, z czego 500 tys. to środki Unii Europejskiej. Zaprojektowana powierzchnia użytkowa świetlicy to 371 metrów kwadratowych, w tym sala główna – 183 mkw., pomieszczenia dla KGW  – 26 mkw., węzeł kuchenny – 20 mkw., pomieszczenia dla OSP – 20 mkw., garaże dla OSP – 43 mkw., pozostałe pomieszczenia (sanitariaty, pomieszczenia techniczne) – 79 mikw. Budynek będzie ogrzewany gazem ziemnym i przeznaczony do organizacji zajęć dla mieszkańców, imprez okolicznościowych, a także do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego przez Szkołę Podstawową. Jest to kolejna inwestycja w Szarowoli., która zwiększy komfort życia mieszkańców.

Mieszkańcy będą mieli miejsce na spotkania integracyjne a dzieci będą korzystać z sali głównej w trakcie lekcji wychowania fizycznego.

W Gminie Zamość nieśmiało mówi się o tzw. świetlicach kontenerowych również na miarę XXI wieku. W Szarowoli w okresie zimowym lekcje wychowania fizycznego dla dzieci będą prowadzone w świetlicy natomiast w Borowinie Sitanieckiej w Gminie Zamość dzieci nadal będą ćwiczyć na szkolnym korytarzu lub na chodniku przed szkołą w oparach dymu jak przez ostatnie 40 lat.

Na zdjęciu projekt świetlicy w Szarowoli Gmina Tomaszów Lubelski.

źródło: www.tomaszowlubelski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top