Fundusz sołecki w Wysokiem zatwierdzony. Nowe standardy głosowania rady sołeckiej

W dniu 26 września 2020 roku w budynku GOK Gminy Zamość odbyło się zebranie wiejskie wsi Wysokie w sprawie uchwalenia wniosku o przyznanie środków z funduszu sołeckiego na rok 2021.

W zebraniu uczestniczył wójt Ryszard Gliwiński oraz W-ce Przewodniczący Rady Gminy Zamość Jacek Adamczuk  oraz radny Edmund Hałasa.

W zebraniu uczestniczyło 37 mieszkańców spośród 751 uprawnionych. W trakcie zebrania za podpowiedzią wójta Ryszarda Gliwińskiego sołtys Katarzyna Szałacha zwołała luźne spotkanie rady sołeckiej. Celem spotkania było głosowanie zadań zgłoszonych we wniosku do funduszu sołeckiego. W tym przypadku mniejszość zdecydowała za większość. W luźnym spotkaniu troje członków rady sołeckiej przegłosowało zadania do funduszu sołeckiego. Przypominamy, że rada sołecka w Wysokiem liczy siedem osób.

O nieznajomości nazwisk radnych Rady Gminy Zamość przez sołtys Wysokiego, uwagach odnośnie filmowania zebrania i nieporzadku w centralnym miejscu Wysokiego w materiale filmowym poniżej:

Komentarze do: “Fundusz sołecki w Wysokiem zatwierdzony. Nowe standardy głosowania rady sołeckiej

 1. Ekspert

  Od tych nowych standardów aż się włosy p. Sołtys wyprostowały.
  O tempora, o mores!
  Marszałek Sejmu obrady otwiera na stojąco, a ta Pani siedzi.
  Brak jej nie tylko kompetencji ale i kultury….

  Reply
 2. Mieszkaniec Wysokiego

  Trogi panie redaktorze. W spotkaniu rady Soleckiej któro odbyło się w czasie przerwy w zebraniu wiejskim brały udział 4 osoby więc większość. I proszę fałszywych informacji nie podawać w swoich artykułach

  Reply
  • redakcja Post author

   Dziękujemy za czujność i uważne czytanie naszych tekstów. To prawda nastąpiła pomyła. Ale nie zmienia to faktu, że w dalszym ciagu mniejszość zdecydowała za większość. Bezwzględna większość składu rady sołeckiej to 4 osoby. W głosowaniu wzieło udział troje członków rady sołeckiej. Jeszcze raz dziękujemy za czujność i pozdrawiamy czujnego internautę z Wysokiego.

   Reply
 3. Gajowy Marucha

  Największe szczucie jednych mieszkańców na drugich w najlepsze trwa w Wysokiem i Borowinie Sitanieckiej. Naczelny szczuj ma z tego satysfakcję. Ciekawe jak długo?? A Ci co słuchają szczuja przegrają tak jak przegra szczuj.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top