Dziewczyny z OSP Przytkowice jadą do Szwajcarii

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dziewcząt z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przytkowicach wyruszyła na Olimpiadę CTIF do Szwajcarii.

W ostatnich Ogólnopolskich Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTiF drużyna MDP Przytkowice sekcja dziewcząt wywalczyła Wicemistrzostwo Polski i tym samym zakwalifikowała się do udziału w Międzynarodowym Spotkaniu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, określanym również jako Olimpiada CTiF. Tegoroczna edycja rozpocznie się w jutro w mieście Martigny w południowo-zachodniej Szwajcarii i potrwa tydzień.

Wczoraj dziewczyny z OSP Przytkowice wyruszył do Szwajcarii wraz z drużynami MDP OSP Krzeszów i MDP OSP Racławówka, które również wezmą udział w Olimpiadzie.

Za wszystkich trzymamy kciuki!

Ostatnie Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze CTiF odbyły się w 2017 roku w Villach w Austrii. Wystartowało około 3000 sportowców z 27 krajów, Polskę reprezentowało 19 drużyn.

źródło: remiza.pl

Komentarze do: “Dziewczyny z OSP Przytkowice jadą do Szwajcarii

 1. nowak

  Co mają wspólnego Przytkowice z gminą Zamość ,powiatem zamojskim etc.żeby o nich pisać ?.W mojej ocenie tekst nic nie wnosi w nasze lokalne sprawy.

  Reply
 2. redakcja Post author

  Nasza strona jest podzielona na kilka kategorii informacji. Jedną z nich jest ” Inne Gminy”. W tej kategorii tekst został zamieszczony. Informacja ta pokazuje, że nie trzeba wydawać na promocję gminy kilkaset tysięcy złotych a wystarczy tylko takie osiągnięcie jakie wywalczyły dziewczyny z OSP. Zamieszczona informacja doskonale podkreśla wartość tej informacji.

  Reply
  • nowak

   Nie wiedziałem o podziale strony na kategorie, natomiast zupełnie czymś innym jest promowanie gminy a czymś innym start młodych strażaczek na olimpiadzie w Szwajcarii.Trudno połączyć jedno z drugim w szczególności w innym kraju ,mam tu na myśli promocję gminy .

   Reply
 3. Reginis

  A my za to mamy komendanta gminnego OSP, a co…:) A tak poważniej, to rzeczywiście rokroczne wydawanie niemałej kasy między innymi na Stowarzyszenie 28+ bez możliwości rozliczenia na co te pieniądze idą oraz bez marnych efektów, co widać po aktywności mieszkańców chociażby na zebraniach, to jakieś chore rozdawnictwo. Już p. Puchacz swego czasu próbował dociec na co konkretnie idą te pieniądze, to otrzymał jakieś ogólne nic nie wnoszące kwity. To jest jakiś żart czy kpina z transparentności wydatków publicznych. Weźcie uchwalcie sobie oficjalnie fundusz opłatkowo-kolędowo-dożynkowo-ósmomarcowo-świętofloriański i nie udawajcie, że promujecie gminę w inny sposób, a zwłaszcza w Licheniu. No chyba, że ciekawość kobieca nie pozwalała Wam nie zobaczyć w Licheniu pomnika klęczącego pedofila błogosławionego przez JPII. Faktycznie, już tego się nie da zobaczyć, bo pedofila odpiłowano, a został tylko JPII. Nie zobaczycie już też pomnika kolejnego zboczeńca w Gdańsku, a można było zdążyć. Co zaś do promocji Gminy, to p. Suchowicz dzielnie to robi ze swoimi podopiecznymi. Jest jeszcze parę innych organizacji, które za mniejszą kasę lub społecznie próbują coś robić, a nie tylko szum wokół siebie i wyciągając kasę na imprezki dla urzędników, radnych, i swoich, ciągle tych samych. Widocznie taki sposób integracji i promowania kultury lokalnej nie bardzo odpowiada szerszemu gronu mieszkańców. Warto o tym pomyśleć zarówno przez członkinie Stowarzyszenia, jak i przez władze gminy. Może trzeba jednak wspomagać tych co dają wartość dodaną, a nie tylko tych co zapewniają oprawę i celebrę dla swoich i władz.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top