Dożynki Gminy Zamość

Wczoraj przy pięknej pogodzie i przy licznym udziale przybyłych mieszkańców Gminy Zamość na stadionie w Płoskiem odbyły się w rodzinnej atmosferze „Dożynki Gminy Zamość – Płoskie  2018”.

Obchody święta plonów rozpoczęły się o godz. 11.30 przejściem korowodu dożynkowego na teren stadionu, w którym uczestniczyły delegacje sołectw gminy , władze samorządowe oraz delegacje Gminy Kamionka i Gminy Sanok.  Podczas przemarszu korowodu delegacje poszczególnych sołectw zaprezentowały  wieńce i chleby. O godz. 13.30 została odprawiona Msza Święta dziękczynna w oprawie muzycznej Ale Cantare i Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Białowola. Udział w uroczystej Mszy Świętej był wyrazem podziękowań Bogu za tegoroczne zbiory, które były nieco skromniejsze niż w latach ubiegłych z powodu suszy, ale pozwalające z optymizmem patrzeć w przyszłość. Po mszy odczytano listy skierowane do rolników. Następnie odbyła się biesiada z zespołami Gminy Zamość. W trakcie uroczystości dożynkowych 10 rolników odznaczono odznaką ” Zasłużony dla Rolnictwa”.

Zdjęcia z przemarszu barwnego korowodu poniżej. Więcej zdjęć z dożynek Gminy Zamość – Płoskie 2018 wkrótce na facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top