Chórzystki z „Ale Cantare” najwyżej

Żeński zespół wokalny pod dyrekcją Barbary Rabiegi otrzymał najwyższą nagrodę na X Regionalnym Przeglądzie Chórów „Pieśni Maryjne” w Lubaczowie. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 23.10.2022 r., w lubaczowskiej Konkatedrze. Patronat nad konkursem sprawowali Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej JE. ks. Marian Rojek i Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Swoje programy zaprezentowało łącznie 7 chórów z czterech diecezji: rzeszowskiej, tarnowskiej, sandomierskiej i zamojsko-lubaczowskiej.

Pierwsze miejsce dla „Ale Cantare” z Płoskiego w zasadzie nie jest zaskoczeniem – już od dłuższego czasu chórzystki z Gminy Zamość prezentują najwyższy poziom artystyczny, co jest niezwykłym sukcesem zważywszy na fakt, że to zespół amatorski. Werdykt Jury nie pozostawił złudzeń pozostałym chórom: wykonanie pieśni przez „Ale Cantare” było bezkonkurencyjne.
Przegląd rozpoczęto Mszą św. z udziałem m.in. zespołu „Ale Cantare”, który zaśpiewał wspólnie z dziecięcym Chórem „Ziarenka Maryi” z Chmielka (pow. biłgorajski) utwór „Witaj, Gwiazdo Morska” w opracowaniu Antoniego Zoła. Dla dzieci było to spore przeżycie – występ z tak doświadczonym i dojrzałym artystycznie zespołem.
Wszystkie chóry miały wykonać w konkursie wspomnianą pieśń „Witaj, Gwiazdo Morska” oraz 2-3 dowolne utwory o tematyce maryjnej. Pod dyrekcją Barbary Rabiegi formacja wokalna z Płoskiego przygotowała następujące pieśni: „Ave Virgo Gloriosa” M. Raczyńskiego, „Ave Maria” A. Arbo, „Ave Maris Stella” E. Grieg’a. Program chóru z naszej Gminy oceniono najwyżej! II miejsce zajął Chór „Deo Cantamus” z Tuczemp (pow. jarosławski) i dwa równorzędne III miejsca zajęły Chór Męski „Gloria” z Wysokiej Głogowskiej (pow. rzeszowski) oraz Chór „Michael” z Kańczugi (pow. przeworski).
Finał przeglądu zwieńczył występ laureata I miejsca, tj. naszego, gminnego, zespołu „Ale Cantare” z Płoskiego, który jeszcze raz potwierdził swój najwyższy kunszt chóralny.

źródło: UG Zamość

Komentarze do: “Chórzystki z „Ale Cantare” najwyżej

  1. autor

    Działalność zespołu Ale Cantare jest przykładem że warto inwestować w ludzi utalentowanych ,taka działalność warta jest każdych pieniędzy .Z drugiej strony mamy różne twory powstałe na potrzebę chwili i gminnych notabli .Czerwone Korale ,Roztoczanki ,Show Men ,Chyżanie to przykłady finansowania bezhołowia i antytalentów .Wydrzeć kasę z gminy następnie przejeść i przepić to jest kultura made in gmina Zamość .Ale Cantare i chór Sitanianie zostawić i promować resztę tych zespolików ,klubików seniora i stowarzyszeń 28plus pogonić w ……….Kryzys mamy oszczędzać trzeba a oszczędzanie od czegoś trzeba zacząć .

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top