Były zamojski komendant policji Gerard Waszkiewicz ponownie startuje do parlamentu

Gerard Waszkiewicz to były komendant zamojskiej policji. W ostatnim czasie aktywny uczestnik manifestacji w obronie sądów i konstytucji. Przypominamy, że Gerard Waszkiewicz miał już za sobą jeden nieudany start w wyborach do Sejmu w 1997 roku z list Unii Wolności.

W 2006 roku Gerard Waszkiewicz został radnym Rady Miasta Zamość. Radnym został wybrany z listy Platformy Obywatelskiej.

W wyborach samorządowych w 2014 roku Gerard Waszkiewicz startował z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Rady Powiatu Zamojskiego. Był to kolejny nieudany start. W ostatnich wyborach samorządowych 2018 roku Gerard Waszkiewicz kolejny raz wystartował z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej jako kandydat na radnego do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Tym razem również był to nieudany start i Gerard Waszkiewicz nie został radnym.

W najbliższych wyborach do parlamentu Gerard Waszkiewicz chce zostać posłem z KWW Lewica.  W dniu 21.08.2019 roku na Rynku Wielkim w Zamościu zorganizowano konferencję z udziałem kandydatów Lewicy. W spotkaniu z dziennikarzami lokalnych mediów wziął udział kandydat na posła Gerard Waszkiewicz, który powiedział m. in. ” …… również przywrócić dobre prawo, równe prawo by to prawo znaczyło prawo a sprawiedliwość sprawiedliwość bo tego coraz jak się mówi jak tlenu brakuje …….’

W tym miejscu  przypominamy, że Gerard Waszkiewicz był negatywnym bohaterem lokalnych i ogólnopolskich mediów w 2004 roku po ujawnieniu afery z ucieczką niebezpiecznego przestępcy z Zakładu Karnego.

W maju 2004 roku w Kronice Tygodnia ukazał się tekst ” Jak uciec z więzienia” i z równoczesnym rozplakatowaniem plakatów reklamujących artykuł o treści ” Jak uciec z więzienia ?” Policjant ci pomoże. Czytaj we wtorek w Kronice Tygodnia .

Wówczas w 2004 roku Gerard Waszkiewicz będąc komendantem policji poczuł urażony treścią plakatów i zarządził czynności mające na celu ustalenie ich autora a następnie złożył  w prokuraturze doniesienie przeciwko ” Kronice”

” W odpowiedzi na złożone doniesienie naczelny ” Kroniki Tygodnia” Andrzej Wnuk stwierdził, że gazeta nie ma sobie nic do zarzucenia. Przede wszystkim napisaliśmy samą prawdę. Policjanci dali się przekupić i to w haniebny sposób. Chore w tej sytuacji jest to, że policja uruchamia całą machinę, za którą płacą podatnicy, po to żeby wyjść z prokuratury z zarzutami, które mogliby podnieść na drodze cywilnej.”  źródło – http://miasta.gazeta.pl/lublin

W tym miejscu należy zadać pytanie: jak do powyższego wydarzenia mają się słowa Gerarda Waszkiewicza wypowiedziane na spotkaniu z dziennikarzami?.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top