Powiat z kasą na drogi – ponad 18 mln zł z FDS

Wszystkie inwestycje, dla których Powiat Zamojski złożył wnioski o dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach II naboru Programu, znalazły się na Liście zadań zatwierdzonych do dofinansowania przez Prezesa Rady Ministrów. Wysokość dofinansowania wynosi 18 215 652,00 złotych. Dzięki tej pomocy przebudowane zostaną aż cztery ciągi drogowe, składające się z pięciu dróg powiatowych tj.:
• droga powiatowa nr 3260L Tomaszów Lubelski – Krasnobród – Jacnia na odcinku Zielone – Krasnobród,
• droga powiatowa nr 3230L Skierbieszów-Grabowiec – Hrubieszów na odcinku Wolica Uchańska – Grabowiec Góra,
• droga powiatowa nr 3241L Wolica Uchańska – Majdan Żukowski – Sitno w miejscowościach: Rozdoły, Janówka, Kolonia Sitno i droga powiatowa nr 3244L Czołki – Kornelówka – dr.pow. 3241L w miejscowościach Czołki, Kornelówka, Kolonia Sitno,
• droga powiatowa nr 3255L Szewnia – Wólka Wieprzecka.

Łącznie przebudowanych zostanie ponad 30 km dróg przebiegających przez teren 6 gmin tj.: Krasnobród, Skierbieszów, Grabowiec, Sitno, Adamów i Zamość. Powiat Zamojski przeprowadził już postępowania przetargowe na wszystkie zadania. Zakończenie robót planowane jest w lipcu 2020r.

Ponadto, obecnie przebudowywany jest odcinek drogi powiatowej nr 3212L Brody Małe – Zawada w miejscowościach: Brody Małe, Brody Duże, Kolonia Niedzieliskadługości 5,9 km na terenie gminy Szczebrzeszyn. Zadanie to również uzyskało dofinansowanie w ramach FDS, ale z I naboru – 1 902 221,00 złotych. Przedsięwzięcie zakończy się w październiku bieżącego roku.

Ważnym aspektem realizacji planowanych inwestycji jest przychylność i współpraca ww. gmin, które partycypują w ich kosztach. Dobra współpraca umożliwiła Powiatowi jednoczesne inwestowanie w infrastrukturę drogową na obszarze kilku gmin, co w rezultacie da efekt odczuwalnej poprawy warunków komunikacyjnych dla mieszkańców.

Na terenie powiatu zamojskiego zostanie również zmodernizowana sieć dróg gminnych. Zgodnie z ww. Listą, pomocą objęte są 24 zadania na terenie gmin: Szczebrzeszyn, Sułów, Stary Zamość, Skierbieszów, Zamość, Adamów, Radecznica, Grabowiec, Sitno, Łabunie.

źródło: www.powiatzamojski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top