Zaproszenie do udziału w projekcie pn. „Uniwersytet Powszechny w Bondyrzu – Kierunek Kultura”

W imieniu Prezydium Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy realizację zadania publicznego pn. „Uniwersytet Powszechny w Bondyrzu – Kierunek Kultura”.

Celem projektu jest przede wszystkim odkrywanie na nowo kultury materialnej i niematerialnej lokalnych społeczności. Odtwarzanie jej w pierwotnym, niezmienionym kształcie, z zamierzeniem, by zdobyta wiedza i umiejętności znalazły praktyczne zastosowanie w kultywowaniu tradycji i wzbogacaniu życia kulturalnego mieszkańców regionu. Zadanie to jest rozwinięciem dotychczasowej oferty Uniwersytetu Powszechnego, działającego przy Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej w Bondyrzu.

Projekt kierowany jest przede wszystkim do środowisk Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Zamojszczyzny, jednakże zachęcamy do udziału w nim również osoby zainteresowane kulturą i tradycją ludową. W ramach projektu odbędą się:

  • warsztaty tematyczne oparte o ekspercką wiedzę specjalistów, twórców ludowych i pracowników merytorycznych Muzeum Wsi Lubelskiej;
  • wykłady tematyczne, pokazy i zajęcia edukacyjne;
  • wykłady historyczne;
  • festyny regionalne kultury ludowej.

 

W ramach projektu planowane jest wydanie publikacji prezentującej przebieg projektu, stanowiącej jednocześnie przewodnik po kulturalnych zakątkach regionu Zamojszczyzny.

Chęć udziału w tym zadaniu publicznym prosimy zgłaszać drogą mailową na adres: akzam@tlen.pl, do sekretariatu Związku (tel. 84 677 65 56, ul. Partyzantów 3, Zamość, w godzinach od 9:00 – 13:00) lub bezpośrednio do członków Zarządu – Prezes: 501 589 888, Sekretarz: 508 257 914. Więcej informacji na: www.akzamosc.pl

Udział w projekcie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Termin realizacji projektu: lipiec – listopad 2020 r.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Uprzejmie prosimy o przekazanie niniejszego zaproszenia członkiniom Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Zamojszczyzny do udziału w naszym przedsięwzięciu.

źródło: tekst nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top