Wojewoda P. Czarnek odznaczony Medalem Stefan Kardynał Wyszyński „Nauczyciel praw Bożych”

Wojewoda Przemysław Czarnek wziął udział w Walnym Zebraniu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Podczas uroczystości przyznane zostały medale oraz statuetki im. ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego, a wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. ks. prof. Józef Krukowski, poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Jurek oraz wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

– Chcę podziękować za to wyróżnienie dające jeszcze większą motywację do pracy. Otrzymałem ten medal w doborowym towarzystwie. Marek Jurek to wzór polityka chrześcijańskiego, który mówi: „tak, tak – nie, nie, a wszystko inne od złego pochodzi”. On się nie boi prawdy, on się boi kłamstwa – powiedział Przemysław Czarnek w uznaniu do zasług europosła Marka Jurka.– To co zrobiliście wspólnie ze śp. Ryszardem Benderem dla powstania i utrzymania Radia Maryja to jest rzecz, która nie zostanie wam zapomniana przez następne pokolenia Polaków.

Wojewoda podkreślił również zasługę ks. prof. Krukowskiego w wypracowaniu treści art. 25 oraz art. 53 Konstytucji RP, które – jak zauważył – sprawiają, że każda próba atakowania wypracowanej relacji państwo-kościoł brzmi nieracjonalnie i nielogicznie.

Przemysław Czarnek zaznaczył, że będzie nawiązywał do słów kard. Wyszyńskiego. – Nawet gdyby obwieszczono na wszystkich transparentach świata, że mamy miłować wszystkie ludy i narody to nie będziemy temu przeciwni. Natomiast zawsze będę żądał, żeby Polska była Polską, żeby w Polsce po polsku się myślało i żeby w Polsce duch chrześcijańskiego narodu rozwijał się swobodnie – zakończył wojewoda.

źródło: www.lublin.uw.gov.pl

Komentarze do: “Wojewoda P. Czarnek odznaczony Medalem Stefan Kardynał Wyszyński „Nauczyciel praw Bożych”

  1. Reginis

    Wiedziałem, że Wojewoda zawsze chciał zostać biskupem. Tylko powstaje pytanie, dlaczego jest wojewodą i dlaczego miesza porządki, tj. porządek świecki z religijnym? Niby wykształcony człowiek, a nie rozumie, że sam Jezus nakazywał rozdział: „oddajcie Bogu co boskie, a cesarzowi co cesarskie…”

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top