Wesprzyj Watchdoga 1%!

Sieć Obywatelska Watchdog apeluje o przekazanie 1% podatku. Każde wsparcie dla organizacji działajacej często w imieniu mieszkańców i dla mieszkańców jest mile widziene.

Jeżeli rozlicza Cię Urząd Skarbowy, od 15 lutego możesz zajrzeć do swojego rozliczenia online i wpisać bądź zmienić organizację, której chcesz przekazać swój 1% podatku.

Jako niezależna organizacja patrząca władzy na ręce, nie jesteśmy w stanie działać bez Twojej pomocy. Dziękujemy!

Codziennie sprawdzamy, jak działają publiczne instytucje.

W 2019 roku wysłaliśmy 2600 wniosków o informację publiczną do ministerstw, gmin, powiatów, szpitali, partii politycznych, sądów, spółek komunalnych, sądów, instytucji kultury.

Prowadziliśmy monitoringi wybranych instytucji na terenie całego kraju bądź kilku województw, używając do tego nowatorski narzędzia – serwisu do społecznościowego analizowania danym Sprawdzamy jak jest. Sprawdziliśmy m.in.:

Pomagamy

Nie tylko wysyłamy wnioski o informacje publiczną, ale też pomagamy, kiedy prawo nie jest przestrzegane. W 2019 roku nasi prawnicy udzielili  2000 porad prawnych dotyczących dostępu do informacji publicznej, przygotowali setki pism i spędzili wiele godzin, konsultując sprawy mieszkańców z całej Polski.

Nie boimy się też walczyć o informację w sądzie! W ubiegłym roku uczestniczyliśmy w 124 sprawach sądowych zainicjowanych przez nas i aktywnych obywateli.

Uczymy

Głośno mówimy o tym, że każdy ma prawo do informacji i uczymy, jak z niego korzystać. Szkolimy, spotykamy się z mieszkańcami miast, miasteczek i wsi, bierzemy udział w konferencjach, debatach i zarażamy aktywizmem młodzież podczas letnich festiwali. W 2019 roku spotkaliśmy się w ten sposób z1600 osobami. A w marcu wznowiliśmy Szkołę Inicjatyw Strażniczych! w 2019 roku odbyły się jedna pełna edycja szkoły i rozpoczęła się kolejna, która wciąż trwa.

źródło: www.siecobywatelska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top