Uwaga na oszustów! Podają się za lekarzy weterynarii i wyłudzają pieniądze

Oszuści zarabiają na ptasiej grypie. Podając się za pracowników instytucji kontrolnych, wyłudzają pieniądze od rolników. Ostatnio ich ofiarą padł padł 76-letni mieszkaniec gminy Babiak. Wyłudzili od niego 500 złotych jako karę za nieprzestrzeganie zasad bioasekuracji.

Kolska policja ostrzega przed oszustami, którzy podają się za służby weterynaryjne i wchodzą do gospodarstw, gdzie ptactwo domowe przebywa na wolnym powietrzu. Oszuści podczas rozmowy z właścicielami gospodarstw, żądają dużej kwoty pieniędzy w gotówce za popełnione wykroczenie, po czym szybko odjeżdżają w nieznanym kierunku.

Przestrogą niech będzie przykład 76-letniego mieszkańca gminy Babiak, który został oszukany na kwotę 500 złotych przez fałszywych kontrolerów. Kobieta i mężczyzna przedstawiając się za pracowników służb weterynaryjnych, zażądali w ramach kary za biegające po podwórku kury – pieniędzy. Nieświadomy zagrożenia 76-latek przekazał oszustom 500 złotych. Niestety dopiero za kilka dni zorientował się, że został oszukany.

Policjanci apelują

W przypadku podejrzenia, że osoby kontrolujące wytyczne zawarte w rozporządzeniu wydanym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, są oszustami, należy natychmiast powiadomić Policję dzwoniąc pod bezpłatne nr alarmowe 997 lub 112. Mundurowi wówczas sprawdzą tożsamość tych osób. Pamiętać należy także, iż służby kontrolujące wystawiają mandaty karne kredytowane, a nie gotówkowe.

W związku z kolejnymi przypadkami ptasiej grypy, w całej Polsce trwają wzmożone kontrole kurników. Policjanci wraz ze służbą weterynaryjną odwiedzają gospodarstwa i sprawdzają, czy drób jest właściwie przechowywany i czy przestrzegane są zasady bioasekuracji.
Źródło i fot.: KPP Koło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top