Sukcesy uczniów i przedszkolaków ze szkoły w Lipsku

W Ogólnopolskim Teście Ortograficznym organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej udział brali uczniowie klasy VI: Kornelia Galardziak, Martyna Sierkowska, Jakub Małyszek, Mateusz Detko oraz Bartosz Mierzwa. Do jesiennej edycji z całej Polski przystąpiło 2809 uczestników. Wyróżnienia z tytułem „Eksperta Ortografii” otrzymali: Mateusz Detko 11 miejsce i Martyna Sierkowska 15 miejsce.
Z kolei w IX edycji konkursu plastycznego, pt.: „Bezpieczni na drodze” pierwsze miejsce zdobył uczeń IV klasy Dominik Kawalec. Celem tego konkursu było przygotowanie uczniów do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i rowerzysty.
Kolejne sukcesy należą do przedszkolaków, które brały udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Moje małe ZOO”, organizowanym przez Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu. W konkursie wzięło udział 648 prac z 49 placówek edukacyjnych. W kategorii przedszkole i klasa „0” II miejsce zajął Antoni Stopa (4 lata), natomiast wyróżnienie otrzymał Szymon Krzyszczuk (6 lat).
Inny sukces to III miejsce dla Oliwii Luterek (5 lat) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „W niezwykłej krainie baśni i bajek” zorganizowanym przez Przedszkole nr 50 w Rybniku. Na konkurs wpłynęło 140 prac w dwóch kategoriach wiekowych. Młodym artystom i uczniom w zmaganiach z ortografią gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!

Źródło: Urząd Gminy Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top