Sukcesy ratowników medycznych 2 Lubelskiej Brygady OT na zawodach „Mil Med Challenge 2022”

Żołnierz 2 Lubelskiej Brygady OT zajął pierwsze miejsce w rozgrywkach indywidualnych na przeprowadzoną resuscytacja krążeniowo-oddechową podczas zawodów „Mil Med Challenge 2022”. Również drużynowo lubelscy terytorialsi zaprezentowali wysokie umiejętności, zajmując drugie miejsce wśród drużyn z Polski i piąte w klasyfikacji generalnej.

W dniach 5-9 września br. w Orzyszu po raz czwarty odbyły się warsztaty połączone z zawodami ratownictwa taktycznego dla personelu medycznego resortu Obrony Narodowej i Wojsk Sojuszniczych – „Mil Med Challenge 2022”. Pod okiem doświadczonych wykładowców i instruktorów szkoliło się w sumie około 100 uczestników z jednostek wojskowych.

 

Pierwszym etapem medycznego przedsięwzięcia była konferencja dotycząca ratownictwa medycznego na polu walki, jak i ratownictwa cywilnego. W kolejnych dniach odbyły się warsztaty szkoleniowe, które rozpoczęły się pokazem ćwiczeń z zakresu ratownictwa wodnego na plaży miejskiej w Orzyszu.

 

Ratownicy medyczni mieli okazję szkolić się pod okiem instruktorów z Wojskowego Instytutu Medycznego. Zwieńczeniem „Mil Med Challenge 2021” były zawody taktycznego ratownictwa medycznego przeprowadzone w warunkach zbliżonych do realnie panujących w strefie działań bojowych.

 

W rozgrywkach indywidualnych w konkursie na przeprowadzoną resuscytacja krążeniowo-oddechową (RKO/BLS) najlepszy okazał się żołnierz 21 lubelskiego batalionu lekkiej piechoty. Również drużynowo ratownicy medyczni z 2 Lubelskiej Brygady OT zaprezentowali wysokie umiejętności i zajęli w klasyfikacji generalnej piąte miejsce, a drugie miejsce wśród drużyn z Polski.

 Głównym organizatorem zawodów była 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana.

źródło: WOT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top