Spotkanie z abp. Janem Pawłem Lengą i dr Stanisławem Krajskim

W dniu 25 czerwca 2019 roku o godz. 17.00 w Książnicy Zamojskiej przy ul. Kilińskiego 20 w Zamościu odbędzie się spotkanie z abp. Janem Pawłem Lengą i dr Stanisławem Krajskim. Tematem spotkania będzie ” Obecna sytuacja Kościoła w Polsce i na świecie”.

Wstęp wolny. Będzie możliwość zakupu ciekawych pozycji książkowych.

Jan Paweł Lenga  (ur. 28 marca 1950 w Gródku Podolskim) – polski arcybiskup, duchowny katolicki, ze Zgromadzenia Księży Marianów, emerytowany biskup Karagandy w Kazachstanie. Wyraża krytyczne opinie na temat Soboru Watykańskiego II oraz podważa ważność wyboru papieża Franciszka (twierdzi, że jest nim nadal Benedykt XVI).

Stanisław Krajski (ur. 3 sierpnia 1956 w Warszawie) – polski historyk filozofii, nauczyciel akademicki, publicysta, prozaik, tłumacz.

W 1983 ukończył studia na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W 1986 uzyskał stopień doktora nauk filozoficznych na podstawie pracy Zawartość treściowa traktatu „De ente et essentia” św. Tomasza z Akwinu napisanej pod kierunkiem Mieczysława Gogacza. Od 1994 pracował jakoadiunkt na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie[1].

Regularnie publikuje w gazecie „Nasz Dziennik„. Jego artykuły poświęcone są m.in. wolnomularstwu i New Age. Jest blisko związany ze środowiskiem Radia Maryja. Należy do Akcji Katolickiej.

W Telewizji Trwam prowadził dawniej:

  • we wtorki – cotygodniowe programy z cyklu o dobrym wychowaniu „Savoir vivre”
  • w piątki – cotygodniowe programy z cyklu rozmów o filozofii „Świat Michała” (wraz z synem Michałem)

W swoich publikacjach opisuje działania masonerii jako stanowiące zagrożenie dla Kościoła katolickiego i Polski.

Od 2018 roku prowadzi w telewizji internetowej wRealu24 cykliczny program pt. Brzytwa, czyli ostro na każdy temat, którego gośćmi są m.in. abp Jan Paweł Lenga i prof. Mirosław Dakowski. Współpracuje też z kanałem Media Narodowe. Od 2018 prowadzi na YouTube kanał Stanisław Krajski[2]. Od 2019 prowadzi także drugi kanał, który nosi nazwę Stanisław Krajski TV.

źródło:pl.wikipedia.org

foto: Youtube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top