Radni sejmiku podkarpackiego przeciw LGBT!

Wskazano w nim m.in.: „kierując się dobrem wspólnym, troską o rodzinę oraz dzieci, a także poszanowaniem zasad konstytucji RP, Sejmik Województwa Podkarpackiego wyraża sprzeciw wobec działań zmierzających do promocji ideologii tak zwanych ruchów LGBT, których cele pozostają w głębokiej sprzeczności z zasadą wolności, tradycyjnymi wartościami chrześcijańskimi oraz prawem naturalnym”.

Radni uznali też, że „Działania postulowane oraz podejmowane w ostatnim czasie przez tak zwane ruchy LGBT oraz wspierające je środowiska polityczne mają charakter inżynierii społecznej, która w swoim zamyśle stwarza poważne zagrożenie dla porządku społecznego, uderzając w jego fundament jakim jest rodzina”.

Za przyjęciem projektu głosowało 17 radnych, przy 3 głosach przeciw, 1- wstrzymującym się. W głosowaniu nie wzięło udziału 8 radnych przebywających na Sali obrad.

W sejmiku podkarpackim większość posiada PiS: 25 na 33 radnych, pozostałe partie mają: KO – 5 radnych, PSL – 3 radnych. .

Stanowisko przedstawił obradujacym radny PiS Jacek Kotula, który podał genezę całej sprawy (karta LGBT + w Warszawie) i w uzasadnieniu podkreślił: „Bronimy konstytucji, która właśnie nam zapewnia to, że rodzice są pierwszymi nauczycielami wychowania do dojrzałości, do cielesności czy do miłości w rodzinie. Nie będą nam żadni Trzaskowscy albo inni latarnicy chodzić do szkoły i nie będą nam demoralizować naszych dzieci”.

źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top