Program Otwarte Strefy Aktywności 2019 rozstrzygnięty! – Gmina Zamość otrzymała dofinansowanie

Znamy wyniki tegorocznego naboru Programu OSA – edycja 2019. W jego ramach w całej Polsce zostanie dofinansowanych 1 420 obiektów. Wszystkie wnioski, które spełniły kryteria i wymogi formalno-prawne zostały zaopiniowane pozytywnie. W 2019 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel ponad 50 mln zł.

Gmina Zamość otrzymała na zadania realizowane w 2019 roku dofinansowanie w kwocie 100 000 zł na trzy obiekty  Otwartych Stref Aktywności. W wariancie podstawowym na dwa obiekty i na jeden obiekt w wariancie rozszerzonym.

To już druga edycja Programu – w ciągu dwóch lat zostało dofinansowanych 2 950 obiektów na terenie całego kraju. Na ten cel resort przeznaczył blisko 105 mln zł.

Otwarte Strefy Aktywności To ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. W ich skład wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają one sprzyjać integracji społecznej i są skierowane do różnych grup wiekowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top