Potwierdzamy informację radnego Krzysztofa Gromka

Wraz z mijającym okresem zimowym i nadchodzącą wiosną nadchodzi czas obowiązkowych przeglądów placów zabaw: przyszkolnych, przedszkolnych, osiedlowych….

Przegląd techniczny po sezonie zimowym pozwala sprawdzić czy plac zabaw wraz ze wszystkimi jego urządzeniami i elementami wyposażenia nadaje się do bezpiecznej eksploatacji przez użytkowników.

W dniu 23 marca 2021 roku  UG Zamość poinformował na swojej stronie internetowej o zamknięciu placów zabaw. Z komunikatu z dnia 23 marca 2021 roku wynika, że place zabaw zostały na terenie Gminy Zamość są niedostępne od dnia 20 marca 2021 roku. “W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w postaci koronawirusa SARS-COV-2 w trosce o zdrowie mieszkańców informujemy, że korzystanie z placów zabaw jest niedopuszczalne od dnia 20 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021 r.

W dniu 19 kwietnia 2021 roku na stronie UG Zamość został zamieszczony komunikat o zmianie terminu udostępnienia placów zabaw.

”Trwają jeszcze wiosenne przeglądy placów zabaw na terenie Gminy Zamość. Niestety nie sprzyja im zmienna kwietniowa pogoda, dlatego nie zostaną one udostępnione od 19.04.2021 r., tak jak wcześniej informowaliśmy, ale w nieco później. O nowych terminach będziemy powiadamiać Mieszkańców na naszej stronie”.

W dniu 18 kwietnia 2021 w trakcie obrad Komisji Skarg, Wniosków i Petycji w sprawie zamkniętych placów zabaw z zapytaniem zwrócił się radny Krzysztof Gromek o termin otwarcia.

Radny Krzysztof Gromek poinformował, że w miejscowości Skokówka zostało uszkodzone przęsło ogrodzenia. Radny stwierdził, że być może ktoś chciał skorzystać z placu zabaw i dlatego wyłamał częściowo przęsło ogrodzenia.

Potwierdzamy informację radnego fotografią, że jeden z paneli w ogrodzeniu tuż przy zamkniętej na kłódkę furtce zostało uszkodzony. Foto z dnia 07 kwietnia 2021 roku nadesłane do redakcji.

 

Komentarze do: “Potwierdzamy informację radnego Krzysztofa Gromka

 1. Renata Tywoniuk-Kwoka

  Rok temu zwróciłam uwagę na stan placów zabaw w naszej gminie, zdając Panu Wójtowi pytania przez stronę internetową urzędu. Co prawda tylko pierwsze z moich pism zostało opublikowane na stronie gminy. Cieszy jednak fakt że Samorząd usłyszał głos mieszkanki i podjął się realizacji przynajmniej części postulatów.

  Reply
  • Ostrzyca

   Ktoś tu się łudzi, że jest tak ważny, że słucha go Samorząd i sam Pan Wójt. Zalatuje tu przerostem poczucia własnej wartości. Naprawa usterek i bez Pani głosu byłaby zrobiona.

   Reply
   • Ryszard Puchacz

    Ostrzyco – mogę jako mieszkaniec stwierdzić jedno – proszę nie dolewać oliwy do ognia. Może się to bardzo źle skończyć. Jeżeli chcecie wybierać z piaskownic piasek łyżeczką do herbaty to za kilka dni będziecie mogli to robić. Dzięki stanowczej interwencji na placach zabaw pod urządzeniami pojawił się piasek a nie opryski trawy. Zamiast szydzić proszę milczeć. Proszę spokojnie poczekać na rozwój sytuacji w sprawie placów zabaw w tym roku. Nie będzie Wam do śmiechu. Nie macie do nikogo szacunku. Jeżeli ktoś ma dobry pomysł to stwarzacie sytuację aby kogoś ośmieszyć, zakpić z danej osoby. Taka jest Wasza mentalność. Dla Was nie liczy się nawet bezpieczeństwo dzieci. Dla Was najważniejsza jest władza i koryto.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top