Ponad 51 mln zł dofinasowania w ramach programu „Cyfrowa Gmina”

Przedstawiciele samorządów z terenu województwa lubelskiego otrzymali dofinansowanie w ramach programu „Cyfrowa Gmina”. Łącznie, 213 gmin z Lubelskiego w ramach programu „Cyfrowa Gmina”, otrzyma ponad 51 mln zł.

W wydarzeniu zorganizowanym w Chełmskim Domu Kultury uczestniczył sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk i prezydent Chełma Jakub Banaszek.

To jest program, którego głównym celem jest wspomożenie cyfryzacji polskiego samorządu. Wiemy, że gminy realizują bardzo wiele zadań na rzecz obywateli i żeby je dobrze realizować niezbędna jest informatyzacja, wykorzystywanie nowych technologii, możliwości i systemów, które sprawiają, że cała obsługa w urzędzie jest wygodna dla obywatela – mówił Janusz Cieszyński.

Celem programu jest przede wszystkim wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych a także zwiększenie cyberbezpieczeństwa. Dofinansowanie będzie można otrzymać na zadania związane z cyfryzacją urzędów JST i jednostek im podległych oraz nadzorowanych poprzez nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej, edukację cyfrową dla JST w zakresie obsługi nabytego sprzętu oraz oprogramowania i licencji, analizą stanu cyberbezpieczeństwa JST, a także zapewnieniem cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu dla naszego województwa. To dzięki wsparciu państwa polskiego, możecie państwo rozwijać system informatyczny na terenie swoich jednostek samorządu terytorialnego a także za otrzymane środki doposażać w nowoczesną technologię swoje gminy – mówił wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Do 17 listopada trwa pierwszy nabór składania wniosków. Udział w programie może wziąć 733 gmin z całej Polski. Na wsparcie finansowe tych gmin przeznaczono ponad 178 mln zł.

źródło: LUW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top