Piękne i wzruszające życzenia świąteczne od wojewody i poseł Beaty Mazurek

Weszliśmy w Wielki Tydzień. To tydzień wielu ogromnych tajemnic. Najważniejszy tydzień dla wszystkich chrześcijan, wszystkich ludzi wierzących. Chcę życzyć państwu, abyśmy głęboko przeżyli  ten tydzień. Abyśmy zostawili wszelkie troski i problemy, z którymi wszyscy borykamy się na co dzień. Abyśmy skupili się na tym, co jest najważniejsze – mówił wojewoda lubelski Przemysław Czarnek do wszystkich zebranych na spotkaniu wielkanocnym w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

– Życzę, abyście wraz ze swoimi rodzinami przeżywali całe Triduum Paschalne w sposób, aby w czwartek towarzyszyła wam wielka, prawdziwa i odpowiedzialna miłość, w piątek głęboka wiara, w sobotę autentyczna nadzieja, a w niedzielę, aby towarzyszył wam wybuch prawdziwej radości. Życzę, aby ta radość wielkanocnego poranka towarzyszyła  przez cały rok 2019 – dodał wojewoda.

Wideo z przemówienia wojewody https://www.youtube.com/watch?v=D1ghF2mln9Q&t=1s

W spotkaniu udział wzięli m.in. metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, abp Abel, kanclerz kurii metropolitalnej a jednocześnie duszpasterz pracowników urzędów i instytucji państwowych i samorządowych ks. Krzysztof Kwiatkowski, wicemarszałek Sejmu RP Beata Mazurek, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk a także dyrektor generalny LUW Agata Grula. Obecni byli również  posłowie i senatorowie, przedstawiciele władz województwa lubelskiego, miasta Lublin, władz samorządowych, administracji zespolonej i niezespolonej, przedstawiciele instytucji państwowych, organizacji pozarządowych, pracodawców i związków zawodowych, wojska, służb mundurowych, władz uczelni wyższych z Lublina, Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, rad i organów pomocniczych działających przy wojewodzie lubelskim,  konsul generalny Ukrainy w Lublinie,  kombatanci, weterani walk o niepodległość Polski, konsultanci wojewódzcy, dyrektorzy, kierownicy i pracownicy Lubelskiego Urzędu wojewódzkiego.

Wielkanoc to święta radosne. To święta, które dają nadzieję. Ja życzę państwu tej nadziei, pogody, radości. Niech te święta będą czasem, w którym zapanuje radość, pokój i pojednanie. Niech Pan Jezus wam towarzyszy nie tylko w Wielkanoc, ale zawsze – mówiła wicemarszałek Sejmu RP Beata Mazurek.

Pokarmy świąteczne, którymi dzielili się zebrani goście pobłogosławili  abp Budzik i abp Abel. – Wczoraj Europa uświadomiła sobie, że ma korzenie chrześcijańskie. Czasami trzeba coś stracić, żeby uświadomić sobie wartość tego, co się posiada. Święta wielkanocne zwycięstwa Chrystusa nad przemijaniem, cierpieniem i śmiercią niech będą dla nas źródłem optymizmu. Abyśmy pamiętali, że z największego nieszczęścia możemy się podnieść w mocy Bożego Ducha, który jest pierwszym darem zmartwychwstałego Chrystusa. Z każdego nieszczęścia możemy się podnieść, z każdego kryzysu i grzechu. Niech ta świadomość będzie dla nas źródłem optymizmu, abyśmy mogli tym duchem Zmartwychwstałego, służyć Ojczyźnie, Kościołowi, rodzinie i całej ludzkiej wspólnocie – powiedział abp Budzik.

źródło: www.lublin.uw.gov.p

Komentarze do: “Piękne i wzruszające życzenia świąteczne od wojewody i poseł Beaty Mazurek

  1. Reginis

    Rozdział tronu i ołtarza czytaj: państwa od kościoła widac jak na dłoni. Nadal twierdzę, na podstawie Jego publicznych wystąpień oraz publikacji, że p. Wojewoda chciał bardzo zostać biskupem, ale coś poszło nie tak. Szkoda, że przedstawiciel świeckiej rządowej władzy w terenie zajmuje się z atakim zapałem religią, a nie rozwiązywaniem licznych problemów występujacych na terenie województwa lubelskiego. Nie do tego jest powołany wysoki urzędnik państwowy, aby organizował religijne celebry. Pomieszanie porządków prowadzące do marnotrawienia energii i czasu urzędnika na sprawy będące we władaniu innej instytucji. Szkoda.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top