Minister Czarnek honorowym obywatelem Gminy Lipinki w Małopolsce. Kolejny samorząd docenił działania ministra

Prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, został honorowym obywatelem gminy Lipinki w województwie małopolskim. „To nagroda za walkę o rodzinę i moralne wychowanie dzieci i młodzieży” – podkreślał wójt gminy Lipinki.

„Przemysław Czarnek nigdy nie wstydził się swojej wiary. Jest aktywnym działaczem katolickim, promotorem tradycyjnej polskiej rodziny, występował wielokrotnie jako obrońca rodziny przed zagrożeniami ideologią rewolucji seksualnej” – czytamy w uzasadnieniu uchwały o przyznaniu honorowego obywatelstwa ministrowi edukacji i nauki.

– Wspaniały człowiek. Walka o wspaniałe ideały, o szkoły, o młodzież. Chciejmy go w tym wesprzeć, aby jego służba i jego praca była łatwiejsza i doceniona – podkreśla Czesław Rakoczy, wójt Gminy Lipinki.

https://www.youtube.com/watch?v=3JeF6wJQAc8&feature=emb_imp_woyt

Gmina Lipinki z wielu względów jest droga samemu ministrowi.

– Często tu bywał, modlił się przed figurą Matki Bożej, nawiedzał nas przyjaciół. Jest to pokrewieństwo duchowe, bo jak wiemy, bardzo drogie mu są zasady chrześcijańskie, kwestia religii, obrony rodziny, obrony dzieci przed rewolucyjnymi ideologiami i dokładnie w tym duchu rada gminy się wypowiedziała – zaznacza prof. Mieczysław Ryba, historyk i politolog.

Wsławiła się tym, że twardo stoi w obronie rodziny, twardo stoi na fundamencie prawdy. Jest strefą prawdy i strefą Ewangelii, jak mówi tutejszy ksiądz proboszcz – mówi prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Zdaniem Barbary Nowak, małopolskiego kuratora oświaty, wyróżnienie ministra prof. Przemysława Czarnka nie jest tylko wydarzeniem lokalnym.

– To jest też przekaz dla całej Polski, że w Małopolsce, w Lipinkach dba się o wychowanie i edukację dzieci, bo jeśli pan minister Czarnek po raz pierwszy dostaje honorowe obywatelstwo za swoją odwagę, wizję edukacji i wychowania dzieci, (…) to jest to coś, co powinno poruszyć całą opinię publiczną w Polsce – wskazuje Barbara Nowak.

– To jest pewne podkreślenie, że to, co robię do tej pory, się im podoba i ma swoją wartość, więc to jest zobowiązanie do kroczenia dalej tą drogą – dodaje prof. Przemysław Czarnek po otrzymaniu wyróżnienia.

Szef resortu edukacji i nauki podkreślił, że Lipinki są wzorem dla całej Polski w kwestii obrony rodziny oraz wychowania młodzieży w duchu polskości.

źródło: UG Lipniki, Youtube, http://radiomaryja.pl/
Fot.: Youtube / screen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top