Mieszkaniec Gminy Zamość przyłapany na podrzucaniu śmieci w Zamościu

Za nielegalne pozbycie się odpadów wytłumaczy się przed sądem 46-latek, który przy jednej z ulic wyrzucił papę z przyczepki samochodowej. O zanieczyszczeniu terenu policjantów powiadomił świadek. Zgodnie z kodeksem wykroczeń ten, kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

Wczoraj wieczorem policjanci z Zamościa zostali powiadomieni o wyrzuceniu śmieci na drogę gruntową w okolicach ulicy Strefowej. Zgłaszający widział jak mężczyzna wyrzucił je z przyczepki samochodu i odjechał. Zapamiętał numery rejestracyjne i powiadomił policjantów.

Na miejscu pojawił się policyjny patrol. Okazało się, że wyrzucone śmieci to stare zniszczone kawałki papy. Policjanci szybko dotarli do użytkownika pojazdu. Okazał się nim 46-latek z gminy Zamość, który wkrótce przed sądem odpowie za popełnione wykroczenie.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń ten, kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

Osoby będące świadkami wyrzucania śmieci w niedozwolonych miejscach w trosce o czystość nasze środowiska naturalnego powinny reagować i informować o tym odpowiednie służby. W takich sytuacjach należy zapamiętać jak najwięcej informacji identyfikujących sprawce, jak chociażby rejestrację samochodu. Pomocne może być również precyzyjne podanie godziny i miejsca zdarzenia. Informacje o nielegalnych wysypiskach można przekazać policjantom również za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

źródło: KMP Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top