Mieszkańcy Gminy Sitno będą mieli darmową komunikację

Wójt Gminy Sitno Krzysztof Seń wprowadza dla mieszkańców gminy darmową komunikację . Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie dojechać z Sitna i innych miejscowosci gminy do Zamościa jak również bezpłatnie wrócić do miejsca zamieszkania. Bezpłatna komunikacja w gminie Sitno jest wynikiem uchwały Rady Gminy Sitno z listopada ubiegłego roku.

W dniu dzisiejszym Krzysztof Seń, wójt gminy Sitno na swojej stronie poinformował o darmowej komunikacji dla mieszkańców, która rusza z dniem 06 lutego 2020 roku.

Od czwartku 6 lutego 2020 r. ruszamy z pilotażowym programem bezpłatnej komunikacji specjalnej dla mieszkańców Gminy Sitno. Na razie uruchamiamy dwie linie obejmujące teren całej Gminy. Każda z linii zrealizuje dwa kursy dziennie od poniedziałku do piątku – linia nr 1 – o godz. 8.10 i 10.10 do Zamościa oraz o godz. 9.10 i 11.10 z Zamościa, linia nr 2 – godz. 8.10 i 10.30 do Zamościa oraz 9.15 i 11.35 z Zamościa. Od 1 marca zostanie uruchomiony dodatkowy, trzeci kurs dla obydwu linii o godz. 16.00 z Zamościa. Pragnę podkreślić, że jest to komunikacja specjalna, bezpłatna, przeznaczona dla mieszkańców Gminy Sitno, którzy będą chcieli dostać się m.in. do Urzędu Gminy, Ośrodka Zdrowia, Poczty czy Banku jak również do urzędów administracji publicznej znajdujących się na terenie Miasta Zamość. Obydwa kursy będą się spotykały w dwóch miejscach – w Sitnie przy UG oraz w Zamościu – tzw. HUB komunikacyjny przy ul. Peowiaków tak żeby była możliwość przesiadki. Od marca będziemy wydawać tzw. Karty Mieszkańca uprawniające do korzystania z bezpłatnego transportu (przez luty Karty nie będą wymagane). W załączeniu przedstawiam szczegółowy rozkład jazdy. Pragnę również uspokoić sceptyków i niedowiarków, którzy obawiają się o finanse gminy – rozwiązanie to nie wpłynie znacząco na wzrost wydatków na komunikację. Gmina posiada odpowiednie zaplecze techniczne (autobusy) jak i kierowców, którzy podołają temu zadaniu. Ewentualne dodatkowe koszty będą związane jedynie z zakupem paliwa. Paradoksalnie koszty transportu publicznego w ostatnich 2 latach są dużo niższe jak w poprzedniej kadencji. (nie uwzględniając kosztów dofinansowania MZK, które z roku na rok rosną). W budżecie na 2020 rok na tzw. transport specjalny mamy zarezerwowane 489 tyś. zł, w 2019 r. wydaliśmy 472 tyś. a dla przykładu w 2018 r. na ten cel poszło 574 tyś. Czyli wynika z tego, że za kwotę o 100 tyś niższą jesteśmy w stanie zarówno dowieźć dzieci do szkół jak również wprowadzić częściową komunikację bezpłatną !!! Na zakończenie dodam, że nie jesteśmy pierwsi w Polsce – już ponad 50 samorządów ma wdrożoną darmową komunikację.

źródło: www.facebook.com/Krzysztof-Seń-Wójt-Gminy-Sitno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top