List Ministra Edukacji i Nauki z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek skierował list do uczestników obchodów 11 listopada w całej Polsce. W liście minister podkreślił znaczenie tego święta w naszej tradycji i historii.

– Narodowe Święto Niepodległości to szczególny dzień w kalendarzu polskich rocznic historycznych. Pamięcią sięgamy do wydarzeń z 1918 roku, kiedy po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę Europy. Ze czcią wspominamy pokolenia Polaków, którzy w najróżniejszy sposób – często w odległych zakątkach świata ­– walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny – zaznaczył minister.

Minister Edukacji i Nauki napisał w liście, że:

– Kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości przypomina nam, że każdego dnia jesteśmy zobowiązani do dbania o pomyślność naszego kraju. W trosce o wspólne dobro najpełniej przejawia się nowoczesny patriotyzm i poczucie obywatelskiego obowiązku. Tylko taka postawa pozwala nam być duchowymi spadkobiercami tych, którzy ofiarnie i bezgranicznie służyli Polsce – podkreślił minister.

Wszystkim uczestnikom obchodów 11 listopada Minister Edukacji i Nauki życzył radosnego świętowania!

Materiały

List Ministra Edukacji i Nauki z okazji Narodowego Święta Niepodległości
List​_Ministra​_Edukacji​_i​_Nauki​_z​_okazji​_Narodowego​_Święta​_Niepodległości.pdf 0.24MB

źródło: www.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top