Legionowo przeciw LGBT i wierne chrześcijańskiej historii? Radni złożyli projekt uchwały

 

Radni rady miejskiej skupienie w klubie Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt uchwały wyrażający stanowisko sprzeciwiające się „promocji LGBT w mieście”. W treści dokumentu czytamy m.in. o „wierności polskiej tysiącletniej historii tradycji chrześcijańskich”.

  • Legionowo dołączy do samorządów otwarcie sprzeciwiających się „ideologii LGBT”? Projekt takiej uchwały złożyła trójka radnych z klubu Prawo i Sprawiedliwość.
  • Przyjmując uchwałę z zaproponowanej treści, rada miejska w Legionowie oznajmiłaby „wierność tysiącletniej historii chrześcijaństwa w Polsce”.
  • Powiększa się liczba samorządów, które otwarcie chcą sprzeciwiać się lub już sprzeciwiają się ruchom LGBT.

„Rada Miasta Legionowo wyraża sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności gwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej Konstytucji a także ingerują w autonomię wspólnot religijnych” – czytamy we wstępnie projektu uchwały rady miejskiej w Legionowie, który został złożony do urzędu miejskiego.

Autorami projektu są radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości: Katarzyna Skierkowska-Pacocha, Andrzej Kalinowski oraz Artur Pawłowski. W dalszej części uchwały, radni zarzucają przedstawicielom krajowej i samorządowej sceny politycznej chęć wywołania fundamentalnych zmian w życiu społecznych. Jak tłumaczą, maja one polegać na „anihilacji ukształtowanych przez Kościół Katolicki wartości takich jak: dążenie do poszukiwania prawdy, troska o rozwój moralny młodego pokolenia, troska o instytucje rodzinę oraz szkołę opartą na zasadach chrześcijańskich.

Projekt uchwały zawiera także szereg deklaracji legionowskich radnych, które dotyczą m.in.: obrony szkoły i rodziny przed rozprzestrzeniającą się ideologią sprzeczną z chrześcijaństwem, brak zgody na wprowadzenie do systemu oświaty wychowania seksualnego w myśl standardów WHO. Na końcu projektu, autorzy uchwały wnioskują o przyjęcie stanowiska, że rada miejska w Legionowie będzie „wierna tradycji narodowej i państwowej, mając na uwadze tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności”.

Legionowo nie byłoby pierwszym samorządem, który przyjął uchwałę „przeciw ideologii LGBT”. Akcja ma spory rozmach m.in.  w woj. lubelskim, gdzie deklarację przyjęło już kilkanaście samorządów. Mało tego, zostały za to nagrodzone przez wojewodę lubelskiego(chodzi o 9 samorządów z podobnymi uchwałami).

Tymczasem zaniepokojenie kolejnymi deklaracjami wyraził Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. Jak stwierdził, takie stanowiska są jawnie oparte na niechęci wobec określonej grupy społecznej i stanowią jego zdaniem zagrożenie dla fundamentów demokracji.

– Deklaracje władz samorządowych, w których wyrażono „sprzeciw wobec ideologii LGBT” lub wskazano, że „powiat będzie wolny od ideologii LGBT” wydają się jedynie powielać uproszczenia i stereotypy. Szczególny niepokój wzbudza natomiast fakt, iż te oparte na uprzedzeniach poglądy, wyrażane wcześniej w wypowiedziach indywidualnych polityków, znalazły tym razem odzwierciedlenie w deklaracjach organów stanowiących samorządu terytorialnego – stwierdził Adam Bodnar.

źródło: portalsamorzadowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top