Krewki Listopad w Gminie Zamość – polało się blisko 37 litrów krwi!

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość, wspólnie z Samorządem Gminy Zamość oraz Oddziałem Terenowym RCKiK w Zamościu, już po raz piąty w tym roku zorganizowało akcję poboru krwi. 12 listopada sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Sitańcu zgromadziła wiele osób, wszystkich łączyła chęć ratowania życia i zdrowia poprzez oddawanie krwi. Tego dnia w trakcie akcji poboru krwi ,,Krewki Listopad w Gminie Zamość” udało się zebrać łącznie 36,9 l krwi, a wszystko to dzięki zasłudze 82 osób, które oddały krew.

Akcja poboru krwi rozpoczęła się o godz. 8:00, już wtedy można było zobaczyć pierwsze chętne osoby do podzielenia się najcenniejszym darem jaki możemy dać drugiemu człowiekowi – tego dnia 96 osób zarejestrowało się, aby oddać krew. Już od samego rana na krwiodawców czekało wiele atrakcji, które po oddaniu krwi nadawały akcji wyjątkowego i niepowtarzalnego klimatu. Każdy dawca mógł liczyć na zestaw upominków m.in: świąteczny firmowy kubek, krzew ozdobny oraz inne drobne upominki. Otaczanie krwiodawców szacunkiem i uznaniem w zamian za ich bezinteresowną pomoc nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie darczyńców, dzięki wielkiemu sercu wielu firm i przedsiębiorców krwiodawcy mogli wylosować karnety i vouchery na m.in. : bilard, usługi barberskie, fitness, zestawy obiadowe, pizzę, zabiegi upiększające oraz przejazdy gokartami. O regeneracyjny posiłek dla krwiodawców zadbało KGW Sitaniec, na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich w Sitańcu na krwiodawców czekała przepyszna zupa oraz domowe wypieki. Dopełnieniem posiłku regeneracyjnego były serwowane przez klubokawiarnię ,,Brama Spotkań” koktaile.
Cała akcja odbywała się w wyjątkowej atmosferze, a wszystko to dzięki zaangażowaniu wielu organizacji. Tego dnia krwiodawcy mieli okazję zobaczyć pokaz przygotowany przez Technikum New Tech Technologii. Uczniowie zaprezentowali samodzielnie zbudowanego robota, który przez cały czas urozmaicał akcję poboru krwi. Wyjątkową niespodzianką była wizyta Uczniowskiego Klubu Sportowego SuchowiczTeam, Wojciech Suchowicz wraz z trenerami oraz członkiniami klubu przekazał prezes stowarzyszenia HDK przy UGZ pamiątkową koszulkę klubową. Przypieczętowało to jeszcze bardziej współpracę obu tych stowarzyszeń. W trakcie trwania akcji prosperowały stoiska Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Roztoczańskiej Grupy Ratowników Drogowych. Na wszystkich chętnych czekała pani Monika Pałczyńska, prowadziła ona warsztaty rękodzieła, na których wykonać można było świąteczne ozdoby.
Kulminacyjnym momentem akcji było podsumowanie Konkursu ,,Bitwa Sołectw do ostatniej kropli krwi”. Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński, dr Anna Mika – Kierownik RCKiK OT w Zamość, oraz Maria Juszczak-Sowińska prezes SHDK przy UGZ wspólnie pogratulowali wszystkim Krwiodawcom ich zaangażowania oraz wręczyli pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Zamość.

Ta akcja była piątą włączającą się do VI edycji konkursu „Bitwa Sołectw – do ostatniej kropli krwi”. Konkurs, trwa do końca bieżącego roku, jest skierowany do mieszkańców Gminy Zamość. Przez cały okres konkursu krew można także oddawać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Zamościu przy ul. Aleje Jana Pawła II 10 (po oddaniu krwi należy wypełnić krótką deklarację).
Dziękujemy wszystkim za wsparcie tej akcji poboru krwi, za pomoc w jej zorganizowaniu oraz promowaniu idei Honorowego Krwiodawstwa. Dziękujemy Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Sitańcu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Sitańcu za pomoc w przygotowaniu sali gimnastycznej, na której odbyła się akcja.

źródło: UG Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top