Kradzieże kieszonkowe na giełdzie w Mokrem

O tym, jak łatwo paść ofiarą kieszonkowców przekonały się trzy kobiety, które wczoraj robiąc zakupy na giełdzie w podzamojskiej m. Mokre straciły portfele, pieniądze, dokumenty i karty bankomatowe. Zamojscy policjanci poszukują złodziei i apelują o ostrożność oraz czujność.

Tłum sprzedawców i kupujących na cotygodniowej niedzielnej giełdzie towarowej w podzamojskiej miejscowości Mokre niestety przyciąga również złodziei. Kieszonkowcy wykorzystując chwilową nieuwagę i roztargnienie kupujących dokonują kradzieży portfeli, pieniędzy i innych cennych przedmiotów.

Wczoraj podczas zakupów na giełdzie trzy kobiety „padły” ofiarą kieszonkowców. Chwila nieuwagi dla 29-letniej mieszkanki gm. Adamów zakończyła się utratą portfela z dokumentami, kartą bankomatową i pieniędzmi w kwocie 300 zł. W podobnych okolicznościach portfel,  400 zł, prawo jazdy i dowód osobisty straciła 27-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego. Tak samo jak 25-latka z powiatu biłgorajskiego, której w czasie zakupów na giełdzie został skradziony portfel z gotówką w kwocie ponad 300 zł., kartą bankomatową, prawem jazdy, dowodem osobistym oraz legitymacją szkolną.

Zamojscy policjanci poszukują złodziei i apelują o rozwagę. Pamiętajmy, że każdy może paść ofiarą złodziei kieszonkowych. Istnieją jednak sposoby, żeby się przed nimi ustrzec. Nie kuśmy losu swoim nieostrożnym i nierozważnym postępowaniem. Bądźmy przewidujący i pamiętajmy, że robiąc zakupy portfel i torebkę zawsze należy mieć zamknięte, możliwie blisko ciała, najlepiej w zasięgu wzroku. Zwracajmy uwagę na tzw. „sztuczny tłok”- często sami kieszonkowcy tworzą „zamieszanie”, aby łatwiej było im dokonać kradzieży. Wychodząc z domu zastanówmy się, czy koniecznie musimy zabierać ze sobą wszystkie ważne dokumenty, klucze, więcej gotówki niż rzeczywiście potrzebujemy. Pamiętajmy, że im więcej posiadamy przy sobie, tym więcej możemy stracić.

źródło: KMP Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top