85 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie w KWP Lublin

W szeregi  formacji wstąpiło 85 nowych funkcjonariuszy. Dziś podczas uroczystego ślubowania policjanci z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadinspektora Artura Bieleckiego otrzymali legitymacje służbowe. Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka przekazał nowo przyjętym policjantom gratulacje i życzenia.

Film Film z uroczystości ślubowania nowych funkcjonariuszy.

Deskrypcja filmu z uroczystości ślubowania nowych funkcjonariuszy.

Dzisiaj w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ślubowanie złożyło 85 nowych funkcjonariuszy.  Młodych policjantów powitał w naszych szeregach Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki. Z rąk komendanta stróże prawa otrzymali legitymacje służbowe. W uroczystości udział wziął także Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka, który również przekazał nowo przyjętym policjantom gratulacje i życzenia.

Nowi funkcjonariusze zostali przyjęci do służby jeszcze w grudniowym naborze. Wśród tej grupy mundurowych jest 59 mężczyzn i 26 kobiet. Funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje.

Młodzi policjanci po ukończeniu szkolenia podstawowego będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny. Nowi stróże prawa zasilą szeregi komend w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Hrubieszowie, Krasnymstawie, Łęcznej, Łukowie, Parczewie, Puławach, Radzyniu Podlaskim, Świdniku, Włodawie i Oddziale Prewencji Policji w Lublinie.

W 2022 roku w pięciu naborach przyjęto do służby łącznie ponad 270 nowych funkcjonariuszy. W tym roku planuje się kolejne przyjęcia, które odbędą się w sześciu naborach: w lutym, maju, lipcu, sierpniu, październiku i w grudniu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top