Już jutro w Zamościu pierwszy raz „Męski różaniec”

Pierwszy „Męski różaniec” w Zamościu rozpocznie się w kościele pw.św. Michała Archanioła mszą św.o godz.10,00. Po mszy św. uczestnicy przejdą z figurą MB.Fatimskiej  do kościoła św.Katarzyny na Starym Mieście zatrzymując się na rozważania każdej z tajemnic różańcowych. „Męski różaniec” w Zamościu  będzie w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

„Męski różaniec” , jest to inicjatywa skierowana do mężczyzn, która powstała dwa lata temu w Warszawie od apelu do wszystkich mężczyzn, którzy poprzez modlitwę w pierwszą sobotę miesiąca chcą wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi .

Inicjatorem wydarzenia jest salezjanin, ks. Dominik Chmielewski, opiekun duchowy ‚Wojowników Maryi”, Fundacja Skrzydła Chwały oraz Mężczyźni JP II natomiast zamojską edycję, która rozpoczyna się już w najbliższą sobotę (03.10) koordynuje ks. Patryk Obszyński, wikariusz parafii pw. św. Michała Archanioła w Zamościu.

Apel który wygłosili założyciele akcji „Męski różaniec” do mężczyzn. Wzywamy wszystkich zdolnych do odmawiania różańca świętego mężczyzn a szczególnie ojców do wspólnego przeprowadzenia nabożeństwa wynagradzającemu Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski przez pięć pierwszych sobót miesiąca. Tak jak nasi przodkowie, którzy obronili swoje rodziny i świat chrześcijański w 1683 r pod Wiedniem i w 1920 pod Warszawą zawierzając się zwycięskiej Maryi Królowej Polski, tak my dzisiaj jesteśmy wezwani do obrony rodziny, wiary, obrony Kościoła Katolickiego pod sztandarem naszej Matki i Królowej.

Rolą mężczyzn w Bożym zamyśle jest ochrona wszystkich tych, których Bóg podarował tu na ziemi Zaproszenie skierowane jest do wszystkich mężczyzn niezależnie od wieku,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top