Już jutro w Zamościu pierwszy raz „Męski różaniec”

Pierwszy „Męski różaniec” w Zamościu rozpocznie się w kościele pw.św. Michała Archanioła mszą św.o godz.10,00. Po mszy św. uczestnicy przejdą z figurą MB.Fatimskiej  do kościoła św.Katarzyny na Starym Mieście zatrzymując się na rozważania każdej z tajemnic różańcowych. „Męski różaniec” w Zamościu  będzie w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

„Męski różaniec” , jest to inicjatywa skierowana do mężczyzn, która powstała dwa lata temu w Warszawie od apelu do wszystkich mężczyzn, którzy poprzez modlitwę w pierwszą sobotę miesiąca chcą wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi .

Inicjatorem wydarzenia jest salezjanin, ks. Dominik Chmielewski, opiekun duchowy ‚Wojowników Maryi”, Fundacja Skrzydła Chwały oraz Mężczyźni JP II natomiast zamojską edycję, która rozpoczyna się już w najbliższą sobotę (03.10) koordynuje ks. Patryk Obszyński, wikariusz parafii pw. św. Michała Archanioła w Zamościu.

Apel który wygłosili założyciele akcji „Męski różaniec” do mężczyzn. Wzywamy wszystkich zdolnych do odmawiania różańca świętego mężczyzn a szczególnie ojców do wspólnego przeprowadzenia nabożeństwa wynagradzającemu Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski przez pięć pierwszych sobót miesiąca. Tak jak nasi przodkowie, którzy obronili swoje rodziny i świat chrześcijański w 1683 r pod Wiedniem i w 1920 pod Warszawą zawierzając się zwycięskiej Maryi Królowej Polski, tak my dzisiaj jesteśmy wezwani do obrony rodziny, wiary, obrony Kościoła Katolickiego pod sztandarem naszej Matki i Królowej.

Rolą mężczyzn w Bożym zamyśle jest ochrona wszystkich tych, których Bóg podarował tu na ziemi Zaproszenie skierowane jest do wszystkich mężczyzn niezależnie od wieku,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top