Informacja Wójta Gminy Łabunie w związku z epidemią koronawirusa

W związku z epidemią koronawirusa i wieloma spekulacjami dotyczącymi ostatnich zdarzeń w gminie Łabunie, Wójt Mariusz Kukiełka przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie. 

Szanowni Mieszkańcy gminy Łabunie

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi ilości osób poddanych kwarantannie bądź zakażonych COVID-19 informuję, że Urząd Gminy Łabunie nie otrzymuje oficjalnych danych w tym zakresie.

Źródłem przesadnego nagłośnienia stwierdzonego przypadku zakażenia COVID-19 były nierzetelne informacje medialne zawyżające co najmniej dwukrotnie ilość osób z terenu gminy Łabunie poddanych kwarantannie.

Jednocześnie dziękuję mieszkańcom gminy Łabunie i okolicznych miejscowości, którzy nie ulegli panice i zachowali zdrowy rozsądek. Musimy mieć świadomość, że w każdej chwili każdy z nas lub ktoś z naszych bliskich może znaleźć się w podobnej sytuacji.

Apeluję abyśmy osoby zakażone lub poddane kwarantannie traktowali tak jakby to byli nasi bliscy. Strach i panika są wrogami człowieka i powodują, że podejmujemy złe decyzje.

Dziękuję także pracownikom sklepów, ośrodka zdrowia, aptek, poczty i tym wszystkim, którzy często z narażeniem własnego zdrowia przyczyniają się do tego, że możemy funkcjonować w miarę normalnie.

W tym trudnym czasie proszę o spokój, wytrwałość i życzliwość względem innych.

Wójt Gminy Łabunie
(-) Mariusz Kukiełka

źródło: www.labunie.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top