Gmina Sułów wybuduje oczyszczalnie ścieków na posesjach prywatnych

Wójt Gminy Sułów informuje, że w dniach od 24 lutego do 02 marca 2020r. prowadzi zapisy osób chętnych – właścicieli budynków mieszkalnych na zameldowanych na terenie Gminy Sułów do udziału w projekcie polegającym na budowie przydomowych oczyszczalni ściekóww ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Warunkiem koniecznym do udziału w projekcie jest brak jakichkolwiek zobowiązań wobec Gminy Sułów z tytułu należności podatkowych, opłat za wodę, wywóz śmieci itp.

Projekt o nazwie ,,Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Sułów” będzie realizowany w celu oczyszczania ścieków socjalno – bytowych na obszarze Gminy, aby ograniczyć ilość odprowadzanych nieoczyszczonych ścieków bezpośrednio do gruntu lub wód.

W przypadku pozyskania dofinansowania projekt zostanie zrealizowany przez Gminę Sułów najpóźniej do dnia 31 października 2022 r.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków przez 5 lat od zakończenia projektu stanowić będą własność Gminy Sułów i przez ten czas zostaną użyczone do bezpłatnego użytkowania właścicielom/użytkownikom posesji. Po pięciu latach przydomowe oczyszczalnie ścieków zostaną przekazane na własność właścicielom lub użytkownikom posesji.

Projekt będzie współfinansowany ze środków finansowanych Unii Europejskiej i wysokość dofinansowania przydomowej oczyszczalni ścieków wyniesie 63,63 % kosztów kwalifikowalnych (kosztów netto).

Realizacja inwestycji będzie uzależniona od możliwości finansowych Gminy oraz od pozyskania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych.

źródło: UG Sułów

foto: www.google.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top