Dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze” – spotkanie informacyjne

Urząd Gminy Zamość zaprasza mieszkańców do udziału w spotkaniu informacyjnym, podczas którego zostaną omówione zasady ubiegania się o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 22 września 2022 r. o godz. 12.00  w  Świetlicy Urzędu Gminy Zamość (pokój nr 30, na ostatnim piętrze).

Podczas spotkania będzie można zapoznać się z założeniami programu, rodzajami przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie, jak również sposobu składania wniosków o dofinansowanie oraz zasad realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawę efektywności energetycznej budynków.

Program zakłada dofinansowanie do wymiany starych kotłów na paliwo stałe tzw. kopciuchów, termomodernizacji, wymiany stolarki drzwiowej i okiennej czy montażu paneli fotowoltaicznych. Skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych wydzielonych w budynku jednorodzinnym.
Spotkanie poprowadzi Pan Michał Jodełko starszy specjalista ds. realizacji projektu: „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego i mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

źródło: UG Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top