Znamy laureatów IV edycji konkursów „Rolnik z Lubelskiego 2023” oraz „Ekolubelskie 2023”

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się uroczysta gala, podczas której poznaliśmy laureatów IV edycji konkursów „Rolnik z Lubelskiego 2023” oraz „Ekolubelskie 2023”. Nagrody zwycięzcom wręczył Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

Lubelskie jest liderem wielu upraw rolniczych i sadowniczych. Jesteśmy największym w Polsce producentem owoców jagodowych i dostawcą zbóż. Cieszę się, że z oku na rok jest Państwa coraz więcej. Bez ciężkiej pracy nie moglibyśmy chwalić się sukcesami w rolnictwie. To Państwa zasługa i za to jestem wdzięczny. Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom i wyróżnionympowiedział Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

„Rolnik z Lubelskiego 2023”

Celem konkursu „Rolnik z Lubelskiego 2023” było nagrodzenie najlepszych rolników dbających zarówno o rozwój rolnictwa, jak i o jakość wytwarzanych produktów
w gospodarstwach rodzinnych. Liczyły się wysokie wskaźniki produkcji, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i umiejętne korzystanie z funduszy unijnych, a także dbałość o estetykę zagrody, osiągnięcia podczas branżowych wystaw i konkursów oraz działania na rzecz ochrony środowiska.

Na terenie województwa lubelskiego funkcjonuje około 190 tysięcy gospodarstw rolnych, a średnia powierzchnia gospodarstwa to 8,07 ha. Do zgłoszenia należało dołączyć dokumentację fotograficzną. Dodatkowe punkty można było otrzymać za nadesłanie materiału filmowego.

Laureaci konkursu „Rolnik z Lubelskiego 2023” zostali wyłonieni spośród rolników zajmujących się jedną z trzech kategorii: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, ogrodnictwo i sadownictwo.

„Ekolubelskie 2023”

Podczas gali poznaliśmy także zwycięzców konkursu pt. „Ekolubelskie 2023”. Laureaci zostali wybrani spośród rolników i przetwórców prowadzących certyfikowaną produkcję ekologiczną. Ideą konkursu było promowanie rolnictwa ekologicznego i lubelskiej wsi oraz nagradzanie najlepszych rolników i przetwórców.

Aktualnie w Lubelskiem funkcjonuje ponad 1600 gospodarstw ekologicznych, a około 400 kolejnych przestawia się na działania eko. Do zgłoszenia należało dołączyć dokumentację fotograficzną lub materiał filmowy. W sumie zgłosiło się ok. 40 kandydatów.

Uczestniczący w konkursie rolnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci – nagrody finansowe oraz statuetki.

galeriaGALERIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top