Zjednoczona Prawica sama pluje na groby smoleńskie? Lasek wybrany głosami PiS na przewodniczącego podkomisji stałej ds. współpracy z zagranicą i NATO

 

10 rocznica zamachu warszawsko-smoleńskiego za pasem, a tu pisowska większość w Komisji Obrony Narodowej (z Antonim Macierewiczem w stałym składzie) wybiera Macieja Laska na przewodniczącego podkomisji stałej ds. współpracy z zagranicą i kontaktów z NATO. Kruk krukowi oka nie wykole  – informuje na Twitterze poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Grzegorz Braun@GrzegorzBraun_

10 rocznica zamachu warszawsko-smoleńskiego za pasem, a tu @pisorgpl-owska większość w Komisji Obrony Narodowej (z @Macierewicz_A w stałym składzie) wybiera @LasekMaciej na przewodniczącego podkom. stałej ds. współpr. zagr. i kontaktów z NATO. Kruk krukowi oka nie wykole ;-)85817:12 – 16 sty 2020Twitter Ads – informacje i Polityka prywatnościLudzie o tym mówią: 377

Komisja Obrony Narodowej powołała pięć podkomisji stałych: 1) ds. budżetu i finansów Sił Zbrojnych RP, 2) ds. struktury Sił Zbrojnych RP, 3) ds. współpracy z zagranicą i NATO, 4) ds. społecznych w wojsku, 5) ds. polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP.

Gdy podczas wyborów przewodniczących poszczególnych podkomisji została zgłoszona kandydatura posła KO Macieja Laska, Grzegorz Braun zgłosił swoją kontrkandydaturę. Innych kandydatów nie zgłoszono. Maciej Lasek został wybrany 5 głosami „za”, przy 2 głosach „przeciw” i 4 wstrzymujących się. Za kandydaturą Brauna głosował wyłącznie on sam. Podkomisja liczy 14 członków, w tym PiS – 7, KO – 4, Lewica – 1, PSL – 1 i Konfederacja – 1.

Maciej Lasek był wiceprzewodniczącym, a następnie przewodniczącym komisji utworzonej do zbadania katastrofy Tu-154 w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010. Lasek przyjął rosyjską wersję o przyczynach katastrofy zrzucającą winę na pilotów (zejście poniżej minimalnej wysokości i spóźnione rozpoczęcie procedury odejścia na drugi krąg), krytykował prace podkomisji sejmowej Antoniego Macierewicza, był przeciwny ekshumacjom ciał ofiar. Twierdził też, że gen. Andrzej Błasik był obecny w kokpicie wywierając presję pośrednią na pilotów. Według Laska rosyjscy kontrolerzy nie ponoszą odpowiedzialności za katastrofę, ponieważ wskazywali załodze polskiego samolotu, że nie ma warunków do lądowania.

Maciej Lasek był wrogiem numer jeden Prawa i Sprawiedliwości. Jak to możliwe, że PiS zgodził się, aby Lasek został wybrany przewodniczącym sejmowej podkomisji ds. kontaktów z NATO?

źródło: stowarzyszenierkw.org

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top