Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu w Kalinowicach

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze krajowej w Kalinowicach. Kierująca renault wyjeżdżając na DK 17 zderzyła się z citroenem. 60-letni kierowca citroena trafił do szpitala. Na szczęście po badaniach mógł wrócić do domu, ponieważ okazało się, że obrażenia, jakich doznał były niegroźne. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj kilka minut po godzinie 20:00 na drodze krajowej numer 17 w Kalinowicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca renault jechała od strony Pniówka. Dojeżdżając do skrzyżowania zignorowała znak „ustąp pierwszeństwa przejazdu” i wjechała na krajową 17-stkę doprowadzając do zderzenia z kierującym citroenem, który jechał od strony Łabuń w kierunku Zamościa. Siła uderzenia przesunęła citroena na pobocze, gdzie pojazd uderzył w znak drogowy „przejście dla pieszych” oraz znak informujący o numerach posesji, a następnie przewrócił się na bok.

Po zdarzeniu kierujący citroenem 60-letni mieszkaniec Zamościa został przewieziony do szpitala. Na szczęście po badaniach mógł wrócić do domu, z kolizji wyszedł z niegroźnymi zadrapaniami. Renault kierowała 45-letnia mieszkanka gminy Zamość. Badanie alkomatem wykazało, że była trzeźwa podobnie jak kierujący citroenem. Z uwagi na powstałe w samochodach uszkodzenia policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Mundurowi wyjaśniają okoliczności kolizji i apelują o ostrożność na drodze. Dojeżdżając do skrzyżowania zawsze należy dokładnie sprawdzić, kto ma pierwszeństwo. Zachowanie czujności na drodze oraz przestrzegane przepisów, jak również stosowanie się do znaków ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

źródło: KMP Zamość

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top