Zdarzenie drogowe z udziałem rowerzysty w Łapiguzie

70-letni rowerzysta doprowadził do zderzenia z osobówką. Jadąc ulicą Powiatową od strony miejscowości Łapiguz, nie sygnalizując zamiaru wykonania manewru, nagle skręcił w lewo zajeżdżając drogę kierującemu samochodem marki Opel. W wyniku zderzenia z pojazdem cyklista upadł na jezdnię. Z powodu odczuwanych dolegliwości trafił do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń, a samo zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Wczoraj po południu dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty, do którego miało dojść w miejscowości Łapiguz. Policjanci, którzy udali się w rejon wskazany w zgłoszeniu potwierdzili, że brał w nim udział kierujący samochodem marki Opel – 28 letni mieszkaniec gminy Sitno oraz 70-letni rowerzysta, również mieszkaniec tej samej gminy, który ciągnął za sobą wózek. Doszło do niego na ulicy Powiatowej w Zamościu. Ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że 70-latek jadący od strony miejscowości Łapiguz, nie sygnalizując wcześniej zamiaru wykonania manewru, nagle skręcił w lewo zajeżdżając drogę kierującemu oplem, który poruszał się w tym samym kierunku. W następstwie, rowerzysta zaczepił o prawą stronę pojazdu, stracił równowagę i upadł na jezdnię.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierującemu oplem nic się nie stało. Natomiast z uwagi na odczuwane dolegliwości rowerzysta został przetransportowany do szpitala. Przeprowadzone badania wykazały, że nie doznał poważnych obrażeń, a samo zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. 70-latek odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

źródło: KMP Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top