Zdarzenie drogowe w m. Płoskie z udziałem karetki pogotowia i Audi

W m. Płoskie na drodze K 74 doszło do zderzenia karetki pogotowia ratunkowego z osobowym Audi. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu, gdy kierujący karetką wyprzedzał Audi, a kierowca osobówki w tym czasie skręcał w lewo. Po zderzeniu samochodów do szpitala trafiły cztery osoby. Ustalamy dokładne okoliczności wypadku.

Dzisiaj około godziny 10:00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej numer 74 w miejscowości Płoskie, gdzie karetka pogotowia ratunkowego zderzyła się z osobowym Audi.

Dyżurny skierował tam policjantów ruchu drogowego, którzy na podstawie relacji uczestników i świadków, jak też powstałych w pojazdach uszkodzeń i śladów na miejscu zdarzenia ustalili jego przebieg.

Z ich wstępnych ustaleń wynika, że obaj kierujący poruszali się od Szczebrzeszyna w kierunku Zamościa. Karetka pogotowia ratunkowego przemieszczała się z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Przed nią jechał kierujący Audi.

Na skrzyżowaniu w miejscowości Płoskie, gdzie znajduje się wjazd na teren sklepowego parkingu, kierujący audi rozpoczął manewr skrętu w lewo. W tym samym czasie kierowca karetki zaczął wyprzedzać osobówkę. Doszło do zderzenia pojazdów, karetka uderzyła w tył Audi. Następnie siłą uderzenia pojazd osobowy przemieścił się do przydrożnego rowu.

Do szpitala w związku ze zdarzeniem zostały przewiezione 4 osoby. Kierujący i 61-letnia pasażerka Audi oraz dwie osoby z personelu medycznego karetki w wieku 56 i 68 lat. Do szpitala została przetransportowana również przewożona w karetce pacjentka.

Audi kierował 67-letni mieszkaniec Zamościa, kierowcą karetki pogotowia był 39-latek z gminy Szczebrzeszyn. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci z grupa dochodzeniowo – śledczej zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca i pojazdów, przesłuchali też świadków.

W czasie, gdy na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe droga była zablokowana. Dla podróżujących tamtędy policjanci zorganizowali objazdy. Później ruch został częściowo odblokowany i odbywał się wahadłowo, a około 12:30 został całkowicie odblokowany i odbywał się już bez utrudnień.

źródło: KMP Zamość

Komentarze do: “Zdarzenie drogowe w m. Płoskie z udziałem karetki pogotowia i Audi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top